9 علامت هشداردهنده در روابط زناشویی

9 علامت هشداردهنده در روابط زناشویی
رابطه جنسی،روابط زوجین،زوج‌های خوشبخت

زناشویی،9 علامت هشداردهنده در روابط زناشویی ،در روابط بسیاری از زوجین لحظاتی پیش می‌آید که زن و مرد با مشکلاتی مواجه می‌شوند و پی می‌برند که رابطه‌شان به‌خوبی سابق نیست.


"ملیسا کوهن” که یک درمانگر در نیوجرسی است عنوان می‌کند علائم هشداردهنده و سیگنال‌هایی  در طی جلسات مشاوره از زنان و مردان دریافت می‌کنم که متوجه می‌شوم رابطه‌شان درخطر است. در این متن 9 علامت هشداردهنده در روابط زوجین را برای شما مطرح خواهم کرد.

    به‌نقد و تحقیر یکدیگر می‌پردازید: گاهی اوقات زوجین از واژه‌های نادرستی برای بیان دیدگاه‌های خود استفاده می‌کنند. آن‌ها باحالت دستوری صحبت کرده و از کلماتی نظیر "لطفاً و یا خواهش می‌کنم” به‌ندرت استفاده می‌کنند. پس از مشاهده اشتباه از جانب یکدیگر به‌شدت از هم انتقاد کرده و به‌تحقیر یکدیگر می‌پردازند. اگر شما نیز در این چرخه منفی، گیرکرده‌اید "کوهن” اعتقاد دارد برای هر نظر منفی که به همسرتان ابراز کرده‌اید، باید با گفتن 5 نظر مثبت آن را جبران کنید.

    اعتماد کامل بین شما وجود ندارد: هیچ‌چیزی بدتر از فریب دادن شریک زندگی نیست. خواه در مسائل جنسی خواه در مسائل مالی باشد. در بعضی از موارد این اعتماد چنان می‌شکند که دیگر قابل جبران و درمان نیست. اگر زوجی تمایل به درمان و بازسازی رابطه‌شان دارند، زوجی که ایجاد نا اعتمادی کرده باید تلاش کند تا حقیقت را گفته و رابطه را تعمیر کند.

    رابطه جنسی ضعیفی دارید: "کوهن” می‌گوید: زوج‌های خوشبخت تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی  با یکدیگر دارند. شاید بتوان گفت لمس یکدیگر و تمایل به برقراری رابطه جنسی یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های سلامت روابط زوجین است. به‌طورکلی صمیمیت و رضایت در روابط جنسی نشانه دهنده رضایت زناشویی است. همچنین از نشانه‌های روابط ناسالم زناشویی تلاش برای دفع یکدیگر و برقرار نکردن ارتباط است. اما سؤال تعدادی از زوجین این است که پس چرا ما با داشتن رابطه‌ای غیر صمیمی رابطه جنسی خوبی داریم؟ لازم به ذکر است بااین‌وجود نباید احساس کنید رابطه موفقی دارید. شما هم‌اکنون در رابطه مخربی هستید. برای ایجاد رابطه موفق باید بیرون از اتاق‌خواب نیز به دنبال موفقیت و صمیمیت بگردید.

    مدام در حال دعوا کردن هستید: اگر زن‌وشوهری تمام مدت در حال دعوا با یکدیگر هستند و نسبت به هم خشونت می‌ورزند، توصیه می‌شود جدا از یکدیگر زندگی کنند. آن‌ها باید مهارت کافی را در برقراری ارتباط با یکدیگر بیاموزند و این بداخلاقی و خشونت را کنار گذاشته و ارتباط سالمی با یکدیگر داشته باشند.

    رابطه شما بدون بیان احساسات است: از سوی دیگر، بیان ننمودن هیچ‌یک از احساساتتان نیز اصلاً خوب نیست. اگر شریک زندگی شما نه گریه می‌کند و نه خشم خود را نشان می‌دهد، نشان‌دهنده سردی و بی‌تفاوتی در رابطه شما است. این بدان معنی است که درگذشته به رابطه‌تان چنان آسیبی واردشده که هم‌اکنون نسبت به همه‌چیز بی‌تفاوت شده‌اید. گلیبرمن” می‌گوید: در رابطه زوجین گاهی داد و فریاد و بحث خیلی بهتر از خاموشی و کناره‌گیری زوج‌ها نسبت به یکدیگر است. به یاد داشته باشید در درمان اگر یک و یا هر دو زوج علاقه‌ای به بهبودی رابطه نداشته باشند؛ عملاً بهبودی رخ نخواهد داد.

    زوجی درگیر کسی به‌غیراز همسرش است: اگر زوجی درگیر فردی خارج از روابط زناشویی باشد نظیر: ( کار، رابطه عاشقانه، اعضاء خانواده‌اش، کودکان آسیب‌دیده و یا دوستی‌های قبل ازدواج)، نشان‌دهنده مشکلاتی در رابطه زناشویی است زیرا فرد دیگر نمی‌تواند زمان خود را وقف شریک زندگی‌اش کند.

    شما علاقه‌تان نسبت به یکدیگر را ازدست‌داده‌اید: شما در حال خوردن شام با یکدیگر هستید، اما هیچ صحبتی باهم ندارید. شما هیچ سرگرمی مشترکی با یکدیگر نداشته و عدم محبت، شوخ‌طبعی، هیجان و شادی را به‌خوبی احساس می‌کنید. "کوهن” می‌گوید: زمانی پیش می‌آید که شما احساس می‌کنید همه‌چیز بسیار خوب است زیرا هیچ‌گونه بحث و یا اتفاقات منفی در حال وقوع نیست اما این دقیقاً آغاز مشکل است زیرا با انتقال ندادن حرف‌ها و درد دل‌ها زوجین کم‌کم از هم دور شده، روابط دوستانه متوقف می‌شود و رابطه‌تان رشد نخواهد کرد.

    عدم همدلی بین شما نمایان است : در رابطه‌ای که فاقد احساس همدلی است، زوجین به‌شدت احساس تنهایی می‌کنند. گویی در حال لطمه زدن به خود هستند و مدام درد می‌کشند. "ریموند” توضیح می‌دهد که این‌گونه زوجین در تلاش هستند که یکدیگر را رنج دهند و احساسات خیلی بدی را تجربه خواهند کرد.

    انگیزه‌ای برای بهتر کردن رابطه‌تان وجود ندارد: هنگام مواجه‌شدن با زوج‌هایی که در روابطشان مشکل‌دارند، اغلب از آن‌ها می‌پرسم آیا علاقه‌ای به ادامه رابطه با یکدیگر دارید؟ پرسیدن این سؤال اغلب حقایق جالبی را برایمان به ارمغان می‌آورد. در اغلب موارد به دلیل ترس زوجین از به خطر افتادن ایمنی، خشونت همسر، ترس از آسیب دیدن همسر و بسیاری از مسائل دیگر بااینکه انگیزه‌ای به بهبودی رابطه‌شان ندارند، جواب‌های دوپهلو می‌دهند.

 منبع : nikoo.com
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه