نی نی بان: کودکان رفتار و عادات خاصی دارند که گاهی والدین از وجود آنها اظهار نگرانی می‌کنند اما دلیل خاصی برای آنها وجود ندارد و میان اکتر کودکان کاملا طبیعی است. ما در اینجا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم. 1. تکان دادن سر. اگر کودک شما سرش را تکان می‌دهد تا زمانی که گیج رود (و با حالتی خنده دار و مسخره به زمین می‌افتد) نگران نشوید. اگر چه هیچ کسی دلیل این کار را نمی‌داند اما این حالت میان کودکان بسیار رایج است و جای هیچ نگرانی نیست. 2. امتحان کردن علت و معلول‌ها. کودکان در شناخت عل ...

نی نی بان: کودکان رفتار و عادات خاصی دارند که گاهی والدین از وجود آنها اظهار نگرانی می‌کنند اما دلیل خاصی برای آنها وجود ندارد و میان اکتر کودکان کاملا طبیعی است. ما در اینجا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.

 

1.تکان دادن سر

 

اگر کودک شما سرش را تکان می‌دهد تا زمانی که گیج رود (و با حالتی خنده دار و مسخره به زمین می‌افتد) نگران نشوید. اگر چه هیچ کسی دلیل این کار را نمی‌داند اما این حالت میان کودکان بسیار رایج است و جای هیچ نگرانی نیست.

 

8 عادت عجیب اما طبیعی کودکان - تصویر 1

 

2. امتحان کردن علت و معلول‌ها

 

کودکان در شناخت علت و معلول بسیار خوب عمل می‌کنند: اگر به دکمه اسباب بازی فشار دهند، آهنگ می‌خواند. زمانی که کودکان بفهمند که یک رفتار خاص، عکس‌العملی خاص دارد، برای سرگرمی خود آن را انجام می‌دهند. نگران نباشید آنها در نهایت خسته می‌شوند و رهایش می‌کنند.

 

8 عادت عجیب اما طبیعی کودکان - تصویر 2

 

3. سرفه الکی

 

کودکان زمانی که می‌بینند والدین‌شان هنگام سرفه کردن نگران آنها می‌شوند، برای جلب توجه گاهی الکی سرفه می‌کنند.

 

8 عادت عجیب اما طبیعی کودکان - تصویر 3

 

4. گاز گرفتن

 

گاز گرفتن میان کودکان رایج است و طبیعی است که آنها قبل از آن که قادر به حرف زدن باشند، برای نشان دادن عصبانیت و خشم خود این گونه برخورد کنند.

 

8 عادت عجیب اما طبیعی کودکان - تصویر 4

 

5. شب بیداری

 

شب بیداری کودک نوپای شما آغاز می‌شود. از ترس‌های شبانه او گرفته تا روح‌های قایم شده در زیر تخت‌اش، دلایل بسیاری برای شب بیداری‌های او وجود دارد و او آنقدر با این مسائل درگیر می‌شود تا به خواب رود.

 

 

6. بیزاری نگهانی

 

کودک شما همیشه حمام رفتن را دوست داشت تا این که یک روز بدون هیچ دلیلی از آن بیزار می‌شود. این بیزاری ناگهانی ممکن است در مورد غذا یا بازی نیز اتفاق افتد که می‌تواند دلایل متفاوتی چون تجربه‌ای ناخوشایند مانند افتادن در حمام باشد. برای از بین بردن این وضعیت کمی صبر لازم است.

 

8 عادت عجیب اما طبیعی کودکان - تصویر 6

 

7. لباس در آوردن

 

بعضی از کودکان نمی‌توانند لباس را روی تنشان تحمل کنند و در هر فرصتی سعی بر در آوردن آن دارند، در مهمانی،اتوبوس، مطب پزشک و غیره اما دلیل این رفتار آنها هنوز مشخص نیست.

 

8 عادت عجیب اما طبیعی کودکان - تصویر 7

 

8. بازی با هر چیزی

 

کودکان دوست دارند با هر چیزی بازی کنند. یک شی قدیمی هم جلو آنها بگذارید، بازی خواهند کرد زیرا آنها کنجکاو هستند. بنابراین اگر یک روز به حمام رفتید و دیدید که کودکتان با لیف خود بازی می‌کند، نگران نشوید. این رفتار کاملا طبیعی است.

 

8 عادت عجیب اما طبیعی کودکان - تصویر 8

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه