نی نی بان: بخش مهمی از موفقیت تحصیلی کودکان به رابطه معلم‌ و والدین کودک باز می‌گردد. گاهی معلم‌ها نمی‌توانند آنچه را که می‌خواهند روشن و واضح به والدین بگویند که ما در این جا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم. 1. کودک‌تان را برای هر کاری که انجام می‌دهد، تحسین نکنید. تعریف و تحسین به بالا بردن اعتماد به نفس کودکان و امنیت آنها کمک می‌کند اما به شرطی که کنترل شده باشد. نباید به کودکان گفت که قادر به انجام هر کاری هستند، زیرا زمانی می‌رسد (به خصوص در مدرسه) که آنها با این واقعیت که در ه ...

نی نی بان: بخش مهمی از موفقیت تحصیلی کودکان به رابطه معلم‌ و والدین کودک باز می‌گردد. گاهی معلم‌ها نمی‌توانند آنچه را که می‌خواهند روشن و واضح به والدین بگویند که ما در این جا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.

 

2 اشتباه بزرگ والدین از نگاه معلم‌ها - تصویر 1

 

1. کودک‌تان را برای هر کاری که انجام می‌دهد، تحسین نکنید

 

تعریف و تحسین به بالا بردن اعتماد به نفس کودکان و امنیت آنها کمک می‌کند اما به شرطی که کنترل شده باشد. نباید به کودکان گفت که قادر به انجام هر کاری هستند، زیرا زمانی می‌رسد (به خصوص در مدرسه) که آنها با این واقعیت که در هر کاری «بهترین» نیستند، روبه‌رو می‌شوند و آن هنگام درک این موضوع برایشان سخت خواهد بود. نسبت به کودکتان واقع‌بین باشید و تنها زمانی که لایق‌اند تشویق‌شان کنید و به آنها بگویید که ممکن است دیگران در بعضی زمینه‌ها از تو بهتر باشند و این چیز بدی نیست. به علاوه به جای گفتن «دیگران به تو افتخار می‌کنند» به او بگویید: «به خودت افتخار کن» تا او به جای تایید دیگران، برای خشنودی خود تلاش کند.

 

2. کودک‌تان را برای هر اشتباهی که مرتکب می‌شود، سرزنش نکنید

 

کودکتان برای رسیدن به موفقیت در مدرسه باید خطر کند و بداند که خطر کردن چیز بدی نیست. نسبت به کودکتان واقع‌بین باشید و انتطار نداشته باشید که فردی کامل و ایده‌آل باشد. کودکان باید بدانند که می‌توانند گاهی پایشان را کمی فراتر گذاشته و تجربه‌های جدیدی کسب کنند، بدون این که از سوی والدین‌شان مورد سرزنش قرار گیرند. دانش‌آموزانی که از شکست هراس دارند، از خطر کردن خودداری می‌کنند و این ترس می‌تواند در بزرگسالی برای آنها مشکل‌ساز شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه