فارس: استاد دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی گفت: 15درصد از کودکان زیر یک سال که چاق هستند تا سنین بزرگسالی نیز چاق باقی می‌مانند که اگر این چاقی تا سنین پیش از مدرسه ادامه داشته باشد حدود 30 درصد از این کودکان به بزرگسالان چاق تبدیل می‌شوند. محمدحسین سلطان‌زاده در گفت‌وگویی گفت در خصوص چاقی در کودکان اظهار داشت: عوامل مختلفی در چاقی کودکان نقش دارند؛ علاوه بر میزان دریافت مواد غذایی توسط کودک و میزان فعالیت جسمانی، وجود مشکلات و رفتار‌های خانوادگی نیز موجب شکل گرفتن رفتارهای غلط تغذیه‌ای در ک ...

فارس: استاد دانشگاه علوم‌پزشكي شهيد بهشتي گفت: 15درصد از كودكان زير يك سال كه چاق هستند تا سنين بزرگسالي نيز چاق باقي مي‌مانند كه اگر اين چاقي تا سنين پيش از مدرسه ادامه داشته باشد حدود 30 درصد از اين كودكان به بزرگسالان چاق تبديل مي‌شوند.

محمدحسين سلطان‌زاده در گفت‌وگویی گفت در خصوص چاقي در كودكان اظهار داشت: عوامل مختلفي در چاقي كودكان نقش دارند؛ علاوه بر ميزان دريافت مواد غذايي توسط كودك و ميزان فعاليت جسماني، وجود مشكلات و رفتار‌هاي خانوادگي نيز موجب شكل گرفتن رفتارهاي غلط تغذيه‌اي در كودك و احتمالاً بروز چاقي در وي مي‌شود.

وي عوامل وراثتي و ژنتيكي را تا حد زيادي در بروز چاقي كودك مؤثر دانست و افزود: چاقي دوران كودكي، اغلب پديده خوشايندي نيست چرا كه بعضي از والدين بر اين باورند كه كودكان با وزن بيش از حد معمول، به خودي خود به وزن طبيعي بر مي‌گردند؛ هر اندازه مدت زماني كه كودك در وزن بيش از حد طبيعي باقي بماند، بيشتر باشد، احتمال اينكه چاقي كودك تا زمان نوجواني و بزرگسالي نيز ادامه يابد، بيشتر خواهد بود.

اين استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي ادامه داد: 15درصد از كودكان زير يك سال كه چاق هستند تا سنين بزرگسالي نيز چاق باقي مي‌مانند؛ اگر اين چاقي تا سنين پيش از مدرسه ادامه داشته باشد حدود 30 درصد از اين كودكان به بزرگسالان چاق تبديل مي‌شوند.

سلطان‌زاده در خصوص عوارض چاقي در كودكان بيان داشت: مسائل رواني و اجتماعي يكي از پيامدهاي منفي چاقي در كوددكان خواهد بود چرا كه اين وضعيت در كودك موجب متمايز شدن از همسن و سالان و مسخره كردن او شده و در آينده منزوي شدن او را براي او به دنبال خواهد داشت همچنين عوارضي نظير جلو افتادگي سن استخواني و قاعدگي زودرس را ايجاد خواهد كرد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه