باشگاه خبرنگاران: فرانک کورانیان، کارشناس ارشد پرستاری گفت: امروز کودکان بوسیله تلویزیون، بازی های کامپیوتر و ورزش های رقابتی تهییج می شوند. کودکان انعطاف پذیر و چابک هستند و یوگا به حفظ کیفیت جسمی و روانی کودک کمک می کند. وی افزود: ترکیبی از آموزش های فیزیکی سنتی و برنامه های آموزشی به حفظ تعادل در قدرت و انعطاف پذیری کمک می کند. کودکان تکنیک های آرام سازی را یاد می گیرند و اطمینان و اعتماد به نفس را از طریق تمرین یوگا کسب می کنند. یوگا در حفظ سلامت استخوان ها و تقویت عضلات مفید است. ب ...

باشگاه خبرنگاران: فرانک کورانیان، کارشناس ارشد پرستاری گفت: امروز کودکان بوسیله تلویزیون، بازی های کامپیوتر و ورزش های رقابتی تهییج می شوند. کودکان انعطاف پذیر و چابک هستند و یوگا به حفظ کیفیت جسمی و روانی کودک کمک می کند.

 

 

وی افزود: ترکیبی از آموزش های فیزیکی سنتی و برنامه های آموزشی به حفظ تعادل در قدرت و انعطاف پذیری کمک می کند. کودکان تکنیک های آرام سازی را یاد می گیرند و اطمینان و اعتماد به نفس را از طریق تمرین یوگا کسب می کنند. یوگا در حفظ سلامت استخوان ها و تقویت عضلات مفید است. بسیاری از متخصصان یوگا معتقد هستند که اصول یوگا باعث حفظ تعادل در هورمون ها و ساخت آنتی دوت جهت مخاطرات بلوغ می شود.

 

کورانیان تصریح کرد: یوگا به کودکان در انجام تنفس های طبیعی، افزایش ظرفیت ریوی و پرشدگی کامل آنها، داشتن بدن سالم و قوی از طریق تمرین های عملکرد و انعطاف پذیری جهت آرام سازی ذهنشان کمک می کند.

 

این کارشناس ارشد پرستاری اظهار کرد: با یوگا هر کودکی می تواند احساس قدرت، موفقیت ، اعتماد به نفس مثبت پیدا کند و در نهایت باعث افزایش تندرستی، کاهش استرس و سلامت فیزیکی بدن می شود.

 

"برترین ها" نیز در خصوص فواید یوگا برای کودکان نوشت: کاربرد های یوگا در زندگی کودکان را می توان در افزایش قدرت یادگیری، تقویت حافظه ، ایجاد خلاقیت و کاهش استرس در آموزش و پرورش ؛ بهبود روابط با همسالان ، ایجاد اعتماد به نفس ، توانایی برقراری ارتباط جدید ، ایجاد علاقه جهت شرکت در برنامه های گروهی در اچتماع ؛ افزایش قدرت درک مسائل ، ایجاد حس امنیت، کاهش وابستگی به والدین در خانواده ؛ افزایش مقاومت بدن کودک ، بویژه نسبت به بیماری های واگیر دار ، تنظیم و تقویت سرعت رشد، تعویق بلوغ( به تبع آن تأخیر در پیری) ، پیشگیری از اختلالات روانی و عاطفی، تعادل هیجانات و حل مشکلات ریشه ایی چون بدخوابی و مکیدن انگشت در حیطه بهداشت و روان، مشاهده کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه