ایسنا:متخصصان اطفال هشدار می‌دهند که استفاده از لحن تند و الفاظ خشن و غیرمودبانه برای مقابله با پرخوری و اضافه وزن در کودکان گرایش آن‌ها را به سوی رژیم‌های غذایی ناسالم و عادت‌های غلط تغذیه‌ای افزایش می‌دهد. کارشناسان تغذیه و سلامت در این مقاله با ارائه چند توصیه ساده اما کاربردی به والدین کمک می‌کنند که به شیوه‌ای هوشمندانه و بدون نیاز به برخورد مستقیم و آمرانه، فرزندان خود را به داشتن تغذیه سالم و کاهش وزن ترغیب کنند. این کارشناسان قبل از هر چیز تاکید دارند که لفظ چاقی را از صحبت‌های خود ...

ایسنا:متخصصان اطفال هشدار می‌دهند که استفاده از لحن تند و الفاظ خشن و غیرمودبانه برای مقابله با پرخوری و اضافه وزن در کودکان گرایش آن‌ها را به سوی رژیم‌های غذایی ناسالم و عادت‌های غلط تغذیه‌ای افزایش می‌دهد.

 

کارشناسان تغذیه و سلامت در این مقاله با ارائه چند توصیه ساده اما کاربردی به والدین کمک می‌کنند که به شیوه‌ای هوشمندانه و بدون نیاز به برخورد مستقیم و آمرانه، فرزندان خود را به داشتن تغذیه سالم و کاهش وزن ترغیب کنند.

 

این کارشناسان قبل از هر چیز تاکید دارند که لفظ چاقی را از صحبت‌های خود حذف کنید. بچه‌هایی که به اضافه وزن و چاقی دچار هستند در مواجه با تذکرات مداوم و خشک والدین در مورد کاهش وزن واکنش عکس نشان داده و به عادت‌های نامناسب غذایی و پرخوری روی می‌آورند.

 

بهترین روش کنترل وزن کودکان صحبت از عادت‌های سالم غذایی مانند معرفی غذاهای سالم و تشویق آن‌ها به مصرف بیشتر این قبیل خوردنی‌هاست.

 

همچنین توصیه می‌شود که به جای تذکرات پی در پی و منع فرزندان از خوردن غذاهایی که باعث اضافه وزن می‌شوند، خوردن میوه و سبزیجات و سایر مواد غذایی سالم را به کودکان پیشنهاد دهید و خودتان نیز به این توصیه‌ها عمل کنید و غذاهای سالم بخورید و فواید آن را برای فرزندانتان توضیح دهید.

 

به گفته جریکا برگ، استادیار دانشکده علوم پزشکی دانشگاه مینسوتا که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته طی 30 سال گذشته نرخ چاقی در بزرگسالان آمریکایی سه برابر شده است.

 

همچنین طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا حدود 20 درصد از افراد بین 12 تا 19 سال چاق بوده و بیش از این تعداد اضافه‌ وزن دارند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه