شهرزاد: به گزارش یونایتدپرس محققان در این مطالعه وضعیت سلامت ۲۶ کودک ۸ تا ۱۱ ساله را که وزن طبیعی داشتند، بررسی کردند. این کودکان با توجه به میان‌وعده‌های مصرفی مانند کشمش، انگور، چیپس و بیسکویت‌های حاوی تکه‌های شکلات با یکدیگر مقایسه شدند. محققان متوجه شدند که مصرف کشمش و انگور حجم غذای مصرفی را کاهش می دهد و در عوض بیسکویت‌ها حجم غذای مصرفی را افزایش می‌دهند. محققان آمریکایی اعلام کردند:« کودکانی که به عنوان میان وعده کشمش و انگور مصرف می کنند در مقایسه با کودکانی که به مصرف شیرینی‌ و بی ...

شهرزاد: به گزارش یونایتدپرس محققان در این مطالعه وضعیت سلامت ۲۶ كودک ۸ تا ۱۱ ساله را كه وزن طبیعی داشتند، بررسی كردند. این كودكان با توجه به میان‌وعده‌های مصرفی مانند كشمش، انگور، چیپس و بیسكویت‌های حاوی تكه‌های شكلات با یكدیگر مقایسه شدند.


محققان متوجه شدند كه مصرف كشمش و انگور حجم غذای مصرفی را كاهش می دهد و در عوض بیسكویت‌ها حجم غذای مصرفی را افزایش می‌دهند.


محققان آمریكایی اعلام كردند:« كودكانی كه به عنوان میان وعده كشمش و انگور مصرف می كنند در مقایسه با كودكانی كه به مصرف شیرینی‌ و بیسكویت‌ تمایل دارند، كالری بیشتری در طول روز مصرف می كنند.»


آنها همچنین نتایج ۸۰ تحقیق دیگر را بررسی و اعلام كردند:« مصرف كشمش موجب بهبود كنترل گلوكز در خون می شود و خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را كاهش می‌دهد.»


مصرف كشمش برای كاهش و یا كنترل وزن نیز مناسب است.


نتایج این مطالعه در مجله Journal of Food Science منتشر شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه