ایرنا:رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: سن طلایی کاشت حلزون شنوایی درگوش کودکان کم شنوا و ناشنوا، کمتر از سه سال است. ˈهمایون هاشمیˈ افزود: کاشت حلزون، یک نوع عمل جراحی برای شنوایی و توانمند کردن کودکان ناشنوا است که برای کودکان کمتر از سه سال، انجام می شود. وی گفت: در حال حاضر، به دلیل تشخیص به موقع بیماران مبتلا به کم شنوایی و ارجاع سریع آن به مراکز مربوطه باعث شده تا عمل کاشت حلزون، سریعتر و بدون معطلی برای این افراد صورت گیرد. هاشمی اظهار داشت: در حال حاضر 124 هزار و 215 ناشنوا از انواع خدما ...

ایرنا:رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: سن طلایی کاشت حلزون شنوایی درگوش کودکان کم شنوا و ناشنوا، کمتر از سه سال است.

ˈهمایون هاشمیˈ افزود: کاشت حلزون، یک نوع عمل جراحی برای شنوایی و توانمند کردن کودکان ناشنوا است که برای کودکان کمتر از سه سال، انجام می شود.

وی گفت: در حال حاضر، به دلیل تشخیص به موقع بیماران مبتلا به کم شنوایی و ارجاع سریع آن به مراکز مربوطه باعث شده تا عمل کاشت حلزون، سریعتر و بدون معطلی برای این افراد صورت گیرد.

هاشمی اظهار داشت: در حال حاضر 124 هزار و 215 ناشنوا از انواع خدمات حمایتی و درمانی سازمان بهزیستی کشور در بخش های مختلف بهره مند هستند.

هاشمی با بیان اینکه 650 عوامل مختلف باعث ناشنوایی و کم شنوایی می شوند، افزود: عوامل ژنتیکی، مادرزادی و اکتسابی از جمله مهمترین موارد موثر در بروز ناشنوایی و کم شنوایی هستند.

این مقام مسوول در سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: تشخیص اختلالات ناشنوایی و کم شنوایی در بدو تولد می تواند از ورود یک کودک ناشنوا به جامعه جلوگیری کند.

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه