کارتن خواب هایی که ستاره شدند

هرگاه واژه شهرت به گوش مي‌رسد تصويري از يك فرد ثروتمند و پولدار به ذهن مي‌آيد. هيچ كسي باور نمي‌كند تعدادي از اين افراد ثروتمند و مشهور زماني به قدري فقير بودند كه حتي سقفي بالاي سر خود نداشتند و مجبور بودند، شب‌هاي سرد را زير آسمان بگذرانند. يا اگر بشنويد، بسياري از افراد مشهور و چهره‌هاي هاليوودي براي رسيدن به موفقيت بهاي سنگيني را پرداختند تا به نردبان شهرت برسند بي‌ترديد تعجب خواهيد كرد. برخي از موفق‌ترين افراد نه فقط شكست‌هاي زيادي را در زندگي تجربه كرده‌اند بلكه در دوره‌اي از زندگي بي‌خانمان بوده‌اند. توجه و آشنايي با چهره‌هاي معروف زير كه همگي تجربه‌اي از بي‌خانماني دارند ديدگاه نو و تازه‌اي را پيش روي خواهد گذاشت.

کارتن خواب،چهره‌هاي هاليوودي،راز موفقیت،رازهای موفقیت


درس عشق

درو آليسون كري كمدين و مجري برنامه‌هاي ورزشي در 23 مه ‌1958 ميلادي به دنيا آمد. او پس از خدمت در ارتش محبوبيت خويش را در بين طنزپردازان تلويزيوني به‌دست آورد. او در چند فيلم و مجموعه تلويزيوني ظاهر شد و به عنوان عكاس در بازي فوتبال تيم ملي امريكا درخشيد. كري پسر كوچك خانواده بود و در محله قديمي بروكلين كليولند بزرگ شد. هشت سال بيشتر نداشت كه پدرش را به‌خاطر تومور مغزي از دست داد.

بعد از اين‌كه در يك دبيرستان موسيقي در سال 1975 ميلادي فارغ التحصيل شد به دانشگاه ايلاتي كنت رفت اما به‌خاطر عملكرد تحصيلي ضعيف دو بار از دانشگاه اخراج شد و پس از اخراج از دانشگاه مجبور شد به خدمت سربازي برود. تا اين‌كه بعد از پايان دوره خدمت سربازي در حالي كه هيچ پولي نداشت به عنوان يك پيشخدمت و نظافتچي مشغول به كار شد. 18 سال داشت كه به‌خاطر درد و رنج بي‌خانماني مجبور شده بود خون خود را بفروشد و براي خود ماكاروني و پنير بسته بندي شده بخرد. زماني كه بي‌خانمان بود بين جمعيت بي‌خانمان‌ها به عامل خنده مردم شهرت داشت اما خنديدن سخت‌ترين كار برايش به حساب مي‌آمد. اين ستاره هاليوودي از بي‌خانماني خود در لاس وگاس و كاليفرنيا به تلخي ياد مي‌كند و مي‌گويد امروز بعد از آن همه سختي به ياد روز‌هاي بي‌خانماني‌ام ماكاروني و پنير مي‌خرم و نمي‌توانم به شما بگويم اين احساس كه زماني آنها را به مخلوط ماكاروني مرغ اضافه مي‌كنم چقدر بزرگ و شيرين است اما من اين موفقيت را مديون تلاش خودم هستم. كري در يك سخنراني از جوانان خواست تا روي پاي خود بايستند و هرگز دست شان را جلوي كسي دراز نكنند زيرا اين آغاز بي‌خانماني يك فرد است.او گفت: توانسته‌ام درموقعيت‌هاي مختلف موفق عمل كنم و خدا را شكر مي‌كنم كه فرزندانم بي‌خانماني را تجربه نخواهند كرد.افراد بايد باور كنند كه شايسته بهترين‌ها هستند. من با افكار مثبت و انگيزه فراوان و تعيين اهداف به اين موقعيت رسيده ام. كري كار بازيگري‌اش را به عنوان يك كمدين شروع كرد. او هميشه از روزهاي گرم تابستان كه مجبور بود، براي به‌دست آوردن چند دلار در خيابان نمايش كمدي اجرا كند به نيكي ياد مي‌كند و موفقيت خود را مديون اجراهاي خياباني‌اش مي‌داند.

درو آليسون كري در سال 1985 ميلادي با پيشنهاد ديويد لورنس كار كمدي خود را آغاز كرد و در سال 1991 ميلادي به عنوان هنرپيشه و كمدين معروف درخشيد و با كسب جايزه «كابل اي سي» به شهرت خود افزود. تعريف اين ستاره كمدين از زندگي تمرين درس عشق،بخشش و يادگيري است.

درخشش هنر و ثروت ذاتي

جيم كري كمدین و بازيگر معروف كانادايي درتاريخ 17 ژانويه 1962 به دنيا آمد و 12 سال داشت كه پدرش شغلش را از دست داد و بدين ترتيب زمينه‌هاي بي‌خانماني او فراهم شد.جيم كري بعد از آن مجبور شد در يك ون زندگي كند. او زندگي خود را اين‌گونه توصيف كرد، زندگي من مانند ضربه محكمي بود كه قلب و روح من را آزرده كرد. پدر من به عنوان موزيسين كار مي‌كرد. با از دست دادن شغلش مجبور بوديم در يك ون زندگي كنيم. 12 سال بيشتر نداشتم كه مجبور شدم درس را رها كنم.

کارتن خواب،چهره‌هاي هاليوودي،راز موفقیت،رازهای موفقیت


در سال 1967 زماني كه كودك بود با كمك پدرش رزومه كاري خود را به كارلا بورنت فرستاد. اين ستاره از هيچ فرصتي براي اجراي نمايش كه تنها هنر و ثروت ذاتي‌اش بود دريغ نمي‌كرد. دوران نوجواني جيم كري خيلي غم انگيز است زماني كه خانواده‌اش در تنگنا قرار داشتند. شيفت كاري‌اش ساعت هشت شب به عنوان فراش شروع مي‌شد.

جيم كري مصداق بارز انساني سختكوش و مبارز است او شب‌هاي زيادي را در واگن خوابيده است و زندگي‌اش مانند هر بي‌خانمان ديگري پر از فقر بود. جيم به‌خاطر كار سرايداري هرگز تحصيلات دانشگاهي خود را تمام نكرد و براي نجات خانواده‌اش از مشكلات شديد اقتصادي و همچنين مراقبت از مادر بيمارش سخت مشغول كار شد. در نهايت به دنبال وارد شدن در دنياي كمدي به لس آنجلس نقل مكان كرد و به زندگي‌اش رنگي ديگر بخشيد اجراي چشمگير او در نمايش ترومن و مردي روي ماه تحسين برانگيز بود. جيم كري برنده چهار جايزه گلدن گلوب، طنزپرداز بسيار پرانرژي و يكي از بزرگترين ستاره‌هاي فيلم‌هاي هاليوودي است. با افزايش محبوبيت كري به عنوان يك كمدين سرانجام او به عنوان بازيگر در برنامه‌هاي تلويزيوني ظاهر شد.او براي رسيدن به روياهايش بسيار مصمم بود و كار خود را با نقش‌هاي كوچك شروع كرد و سرانجام با كار در باشگا‌ه‌هاي محلي به اوج قله موفقيت قدم گذاشت. جيم كري از دوران بي‌خانماني خود اين‌گونه مي‌گويد: آن زمان دوران مالي سختي داشتم اما اين دوران سخت هرگز من را از حس شوخ طبعي دور نكرد. بهترين وضعیت زندگی من در دوران نوجواني و اوايل جواني‌ام اين بود كه به چادري در جلوي خانه خواهرم نقل مكان كردم./
روزنامه ایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه