چگونه شیشه شیر را از کودک بگیریم؟

جام جم: البته این کار، خیلی سخت است و در اغلب موارد باعث ناراحت شدن کودک می شود، ولی اگر بخواهید می توانید به شیوه ای صحیح و بی دردسر این کار را انجام دهید.

 استفاده از این روش ها به طور حتم کمک بزرگی به شما و همچنین فرزند کوچک تان می کند. پس بد نیست این شیوه های ساده را هم امتحان کنید:

 می توانید به کودک بگویید شیشه شیر یا پستانکش را با یک بادکنک زیبا فرستاده اید تا در آسمان بگردد یا روی ابرها زندگی کند.

 او را به یک فروشگاه پر از اسباب بازی ببرید و باهم معامله کنید؛ او باید شیشه شیرش را به شما بدهد و در مقابل می تواند یکی از اسباب بازی های مغازه را برای خودش بردارد. (البته اسباب بازی باید از قسمتی انتخاب شود که شما تعیین کرده اید.)

 اگر نوزادی در خانواده یا در جمع دوستان تان دارید، می توانید از فرزندتان بخواهید شیشه شیرش را به او بدهد؛ باید طوری به او بگویید که احساس کند بزرگ شده است و می تواند هدیه ای به کوچک ترها بدهد؛ بچه ها به این شیوه خیلی راحت تر و با ذوق و شوق بیشتر، شیشه شیر را به شما می دهند.

چگونه شیشه شیر را از کودک بگیریم؟

این هم فکر بدی نیست که شیشه شیر را دفن کنید؛ البته اول چند گل همیشه بهار بکارید و وقتی آنها هنوز جوانه نزده است، شیشه شیر را کنارشان دفن کنید. با این کار، کودک هر وقت گل ها را ببینید فکر می کند شیشه شیرش شبیه گل های زیبای همیشه بهار شده و از خاک درآمده است.

برگزاری یک جشن کوچک برای کنار گذاشتن شیشه شیر و پستانک چطور است؟ شاید بد نباشد برای یک جشن شاد برنامه ریزی کنید؛ می توانید دو هفته به کودک فرصت دهید و در این مدت هم روزها را روی کاغذی بنویسید و بشمارید تا ۱۴ روز تمام شود.

 وقتی ۱۴ روز تمام شد، جشن را برگزار کند و زمانی که به کودک کیک می دهید، شیشه شیرش را از او بگیرید؛ یعنی او وقتی می تواند کیک بخورد که شیشه شیرش را به شما تحویل دهد. با این کارها براحتی می توانید این عادت را از فرزندتان بگیرید؛ مطمین باشید با این شیوه های ساده و دوست داشتنی نه تنها خودتان اذیت نمی شوید، بلکه دوست دارید هر روز یکی از این کارها را برای کودکی دیگر امتحان کنید. بچه ها هم این کارها را به شکل بازی می بینند و چندان ناراحت نمی شوند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه