چرا زنان باردار، جوش می‌زنند؟

چرا زنان باردار، جوش می‌زنند؟
روزنامه سلامت: اگر باردارید، ممکن است با ظاهر شدن یک‌سری جوش‌های ریز روی بازو یا دیگر قسمت‌های بدنتان احساس ناراحتی کنید. شاید هم این جوش‌ها از بارداری‌ای که سال‌های قبل آن را تجربه کرده‌اید، هنوز بر جای مانده باشد.
 
چرا زنان باردار، جوش می‌زنند؟ - تصویر 1
 
به هر حال، اگر چنین است باید بدانید این مشکل، عارضه حتمی بارداری نیست و فقط برخی از زنان طی بارداری با آن مواجه می‌شوند. در واقع این مشکل همان آکنه است؛ بیماری‌ای است که زمینه ژنتیکی دارد و ممکن است در افرادی که مستعد آن هستند، تحت تاثیر شرایطی مانند بارداری، تغییر آب و هوا، استرس و.... به وجود بیاید.
 
گاهی دیده می‌شود که این گروه قبلا مبتلا به جوش و آکنه بوده‌اند و در این دوران علایم آنها تشدید شده است. در خانم‌های باردار، آکنه یا جوش به دلیل تغییرات هورمونی که در این دوران به وجود می‌آید، نمایان یا تشدید می‌شود.
 
حتی دیده شده است برخی خانم‌ها که تا به حال مبتلا به جوش یا آکنه نبوده‌اند، در این دوران از این مساله شکایت دارند. در این موارد باید به این مساله توجه داشت که برخلاف تصور عامه که می‌گویند آکنه فقط مختص بلوغ است، آکنه مربوط به سنین بلوغ نبوده و ممکن است در هر سنی (سنین نوزادی یا حتی در سالمندی) خود را نشان دهد.
 
بنابراین اگر خانمی در این دوران با چنین علایمی مواجه شد نباید نگران شود. این علایم ممکن است بعد از دوره بارداری برطرف شده و دیگر اثری از آن نباشد یا اینکه بعد از این دوران همچنان این جوش‌ها باقی بماند. همچنین ممکن است مشکل شما با تحریکاتی چون کیسه کشیدن یا لیف زدن آن موضع تشدید شود یا با خارش همراه باشد.
 
لازم است جهت کنترل علامت‌هایی مانند خارش، از تحریک کردن موضعی که آکنه دارد، بپرهیزید و از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید تا ناحیه مورد نظر تحریک نشود. اگر خارش آزاردهنده و بیش از حد بود می‌توانید با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.
آکنه
بارداری
جوش
ژنتیک
عارضه
پوست
حتمی
لباس تنگ
خارش
لیف
کیسه کشیدن
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه