چای و شکر زنان را نابارور می کند!

چای و شکر زنان را نابارور می کند!
باشگاه‌خبرنگاران: یک کارشناس تغذیه با اشاره به اینکه زوج‌های جوان که می‌خواهند بچه‌دار شوند باید از مصرف زیاد برخی از موادغذایی خودداری کنند گفت‌: مصرف زیاد شکر، چای وقهوه که کافئین دارند و قهوه مصنوعی، قندهای مصنوعی، نوشابه‌های رژیمی و مواد غذایی پروتئینی که دارای افزودنی و هورمون‌ها هستند و روغن‎های جامد به ویژه حیوانی و مشروبات الکلی به دلیل نقش آنها در افزایش ناباروری و نازایی زیاد مصرف نکنند.
 
چای و شکر زنان را نابارور می کند! - تصویر 1
 
میترا انتظاری افزود: مصرف چربی‌های مفید مانند چربی‌های ( 3 امگا) که درچربی‌های گیاهی مایع، ماهی آزاد و قزل آلا بیشتر وجود دارد برای زوج‌های جوان مفید است.
 
وی با اشاره به اینکه پروتئین های گیاهی مصرف میوه های رنگی و سبزی‌ها برای زوج‌های جوان بسیار مفید است خاطر نشان کرد باید این میوه ها و سبزی‌ها طبیعی -ارگانیک- باشند.
 
این کارشناس تغذیه با اشاره به اینکه ویتامین های C,D نقش مهمی در باروری دارند گفت: میوه‌هایی مانند کیوی و هندوانه و سبزی‌هایی که به رنگ سبز هستند، کاهو و کلم منابع خوب ویتامین C هستند و ویتامین D که بیشتر در روغن کبد ماهی و تخم مرغ وجود دارد و شیر های غنی شده با ویتامین D بیشتر مصرف شود.
 
وی کمبود مواد معدنی روی و سلنیوم که روی درگوشت‌ها وجود دارد و سایر مواد پرتئینی و تخم مرغ، پنیر و دانه آفتابگردان نیز منابع خوبی برای سلنیوم است توصیه می‌شود زوج‌ها مصرف کنند.
 
میترا انتظاری تصریح کرد: اسید آمینه کارنتین که اخیرا شناسایی شده و نقش مهمی در پیشگیری و درمان ناباروری و نازائی دارد، گوشت ، لبنیات ،تخم مرغ، بادام زمینی و میوه آباکادو منابع خوبی برای این عناصر هستند.
 
وی با اشاره به اینکه مصرف آهن و اسید فولیک کافی نیز می‌تواند از ناباروری و نازائی پیشگیری کند اذعان داشت : می توان با مصرف گوشت قرمز و جگر که منابع خوبی برای آهن هستند و سبزی های با رنگ سبز تیره که منابع خوبی برای اسید فولیک هستند از ناباروری و نازائی پیشگیری کنند.
 
این کارشناس تغذیه با بیان اینکه مصرف آب مناسب برای عملکرد نرمال بدن ضروریست تصریح کرد: زوج‌های جوان آب بیشتری مصرف کنند.
 
میترا انتظاری با اشاره به اینکه کیست تخمدان در 40 تا 60 درصد خانم های چاق که دارای اضافه وزن هستند بیشترمشاهده می‌شود. خاطر نشان کرد: چاقی و اضافه وزن کم تحرکی می‌تواند موجب نا باروری و نازائی شود که به زوج های جوان توصیه می‌شود با ورزش کردن وزن خود را کاهش دهند.
 
وی یادآور شد: زوج‌های جوان مرغ‌هایی که در رشد آنها از هورمون استفاده می‌شود کمتر استفاده کنند.
قصد بارداری
چای
شکر
هورمونی
سلنیوم
تخم مرغ
پنیر
اسید فولیک
آهن
ویتامین
پروتئین
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه