جام نیوز: مهم ترین و اولین عامل پوسیدگی دندان کودکان، تغذیه نامناسب و عدم رعایت بهداشت و درمان است. عبدالحمید ظفرمند افزود: کودکان در اثر تغذیه نامناسب و استفاده بیش از حد مواد قندی که بعد از مصرف هیچ تلاشی برای از بین بردن این مواد نمی کنند زمینه ساز پوسیدگی دندان می شود. برخی از مواد غذایی پوسیدگی زا می باشند لذا بدونتردید مصرف مواد غذایی پوسیدگی زا بی تاثیر روی دندان ها نیست که باید بعد از مصرف به طور کامل با کمک تجهیزات پاک کننده دندانها را تمیز کنند به این ترتیب از عوامل پوسیدگی زا دور ...

جام نیوز: مهم ترین و اولین عامل پوسیدگی دندان کودکان، تغذیه نامناسب و عدم رعایت بهداشت و درمان است.

عبدالحمید ظفرمند افزود:  کودکان در اثر تغذیه نامناسب و استفاده بيش از حد مواد قندی که بعد از مصرف هیچ تلاشی برای از بین بردن این مواد نمی کنند زمینه ساز پوسیدگی دندان می شود.برخی از مواد غذایی پوسیدگی زا می باشند لذا بدونتردید مصرف مواد غذایی پوسیدگی زا بی تاثیر روی دندان ها نیست که باید بعد از مصرف به طور کامل با کمک تجهیزات پاک کننده دندانها را تمیز کنند به این ترتیب از عوامل پوسیدگی زا دور می ماند. وی عنوان کرد: برای تمیز کردن دندان فرزندتان، از خمیر دندان های مخصوص کودکان استفاده کنید به دلیل اینکه از کودکان مقداری از خمیر دندان را می خورند و باید از مسواک برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات دندان استفاده کنید.

وی تصریح کرد: وجود شیارهای عمیقی در دندان ها مسواک زدن را دشوار می کند که جرم گیری های مخصوص کودکان کمک زیادی به جلوگیری از عوامل پوسیدگی زا از مواد غذایی کرده و آن را به صفر می رساند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه