ایسنا: مسئولان بهداشتی اعلام کردند: والدین می‌توانند با تهیه مواد غذایی مفید و صبحانه کامل، تحصیل در مدرسه را برای کودکان تسهیل کنند. مسئولان بهداشتی جهان معتقدند: والدین نباید سلامت غذایی و مسائل بهداشتی که برای یادگیری ضروری هستند را فراموش کنند. اکثر افراد در هنگام صبح عجله دارند ولی برنامه‌ریزی در روز تعطیل برای یک هفته چند دقیقه بیشتر زمان نیاز ندارد و با این کار می‌توان مشکل کمبود وقت را نیز حل کرد. بر این اساس محققان چندین توصیه را برای والدین در خصوص تهیه برنامه غذایی برای صبحانه و ...

ایسنا: مسئولان بهداشتي اعلام کردند: والدين مي‌توانند با تهيه مواد غذايي مفيد و صبحانه کامل، تحصيل در مدرسه را براي کودکان تسهيل كنند.

مسئولان بهداشتي جهان معتقدند: والدين نبايد سلامت غذايي و مسائل بهداشتي که براي يادگيري ضروري هستند را فراموش کنند. اکثر افراد در هنگام صبح عجله دارند ولي برنامه‌ريزي در روز تعطيل براي يک هفته چند دقيقه بيشتر زمان نياز ندارد و با اين کار مي‌توان مشکل کمبود وقت را نيز حل کرد.

بر اين اساس محققان چندين توصيه را براي والدين در خصوص تهيه برنامه غذايي براي صبحانه و ناهار در هفته به صورت زير ارائه دادند.

- قرار دادن حداقل سه نوع غذايي در هر وعده و مطمئن شدن از وجود بعضي انواع پروتئين‌ها و کربوهيدرات‌ها مانند گندم و پاستا، وجود جمعي از کربوهيدرات‌ها در حالي که پروتئين بر روي اشتهاي کودکان در طولاني مدت اثر مي‌گذارد و باعث تامين انرژي آنان مي‌شود.

- به همراه بردن کودکان براي خريد و درخواست از آنها براي انتخاب يک نوع ميوه و سبزيجات براي يک هفته (کودکان را براي انتخاب انواع ميوه‌ها ترغيب کنيد).

- قرار دادن گوشت در رژيم غذايي کودک با توجه به سن و سطح فعاليت آن و اضافه کردن سبزيجات بيشتر به رژيم غذايي.

بر پايه اين گزارش، تهيه برنامه غذايي مناسب مي‌تواند به کودکان در بهتر ياد گرفتن دروسشان کمک شاياني نمايد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه