وقتی مادر نگران است، جنین صورتش را لمس می کند!

وقتی مادر نگران است، جنین صورتش را لمس می کند!
فراسخن: این تصویر که در پایگاه اینترنتی دیلی میل منتشر شده است بخشی از یک مطالعه جدید است که نشان می‌دهد جنین مادرانی که تحت تنش قرار دارند اغلب صورت‌هایشان را لمس می‌کنند.
 
وقتی مادر نگران است، جنین صورتش را لمس می کند! - تصویر 1
 
محققان دانشگاه دورهام -Durham- که این مطالعه را انجام داده‌اند، می‌گویند: جنین اضطراب مادر را می‌فهمد و سپس با لمس‌کردن در تلاش برای تسکین‌دادن خود بر‌می آید.
 
مطالعاتی که پیش از این انجام شده بودند نیز نشان داده‌اند که جنین تنش مادر را حس می‌کند، اما این اولین مطالعه‌ای است که مدرک تصویری دال بر این موضوع ارائه می‌دهد.
 
"ندجا رایسلند" -Nadja Reissland- از دانشگاه دورهام از ۱۵ زن در حال مادرشدن اسکن‌های فراصوت چهاربعدی را چهار بار در طول بارداری‌شان گرفتند.
 
سپس یک ماشین چهاربعدی تصاویر گرفته شده را از زوایای مختلف را به یکدیگر می‌چسباند تا تصاویر سه‌بعدی واضحی خلق کند. این تصاویر سپس روی یک ویدیو به عنوان بعد چهارم ضبط می‌شود. این ویدیوها در مورد این که جنین ها چند وقت یک بار صورتشان را لمس کردند، تجزیه و تحلیل شدند.
 
مطالعه مذکور نشان داد که در مجموع هشت جنین دختر و پنج جنین پسر ۳۴۲ بار این عمل را انجام دادند و مشخص شد هر چه مادر نگران‌تر بود، جنین بیشتر ابرویش را لمس کرد.
 
جنین‌ها افزایش هورمون استرس به نام کورتیزول که توسط مادران تولید می‌شود، را درک می‌کنند.
 
بر اساس نتیجه این مطالعه، جنین‌هایی که مادرشان تحت تنش قرار داشتند بیشتر هنگام لمس کردن صورتشان از دست چپ استفاده کردند.
 
این یافته موضوعی مهم است زیرا اختلال نقص توجه و بیش فعالی و همچنین اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی همگی در میان افراد چپ دست شایع هستند.
استرس مادران باردار
تنش
رفتار جنین
آخرین تحقیقات
هورمون
استرس
بیش فعالی
افسردگی
اسکیزوفرنی
چپ
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه