ایسنا: مقامات بهداشتی دولت انگلیس اعلام کردند که کودکان پیش‌ دبستانی و حتی نوزادان هم نیاز به ورزش روزانه دارند. این مسوولان در یک برنامه جدید با هدف مبارزه با بحران چاقی دستورالعمل‌های تازه‌ای را منتشر کرده‌اند که براساس آن حتی کودکان زیر 5 سال و نوزادانی که هنوز قادر به راه‌ رفتن نیز نیستند، باید هر روز ورزش کنند. در این دستورالعمل جدید از سوی دپارتمان بهداشتی انگلیس آمده است که کودکان زیر 5 سالی که می‌توانند راه بروند باید حداقل 3 ساعت در روز تحرک و فعالیت بدنی داشته باشند. این مقامات تا ...

ایسنا: مقامات بهداشتي دولت انگليس اعلام كردند كه كودكان پيش‌ دبستاني و حتي نوزادان هم نياز به ورزش روزانه دارند.

اين مسوولان در يك برنامه جديد با هدف مبارزه با بحران چاقي دستورالعمل‌هاي تازه‌اي را منتشر كرده‌اند كه براساس آن حتي كودكان زير 5 سال و نوزاداني كه هنوز قادر به راه‌ رفتن نيز نيستند، بايد هر روز ورزش كنند.

در اين دستورالعمل جديد از سوي دپارتمان بهداشتي انگليس آمده است كه كودكان زير 5 سالي كه مي‌توانند راه بروند بايد حداقل 3 ساعت در روز تحرك و فعاليت بدني داشته باشند.

اين مقامات تاكيد كردند والدين بايد حتي المقدور از ساعت‌هايي كه كودكان آنها در مقابل تلويزيون مي‌نشينند به هر بهانه‌اي بكاهند و آنها را وادار به جست و خيز و فعاليت كنند.

از سوي ديگر مقامات انستيتو پزشكي در آمريكا با ابراز نگراني نسبت به مشكل چاقي در كودكان و خردسالان، دستورالعمل‌هاي جديدي را نيز در زمينه رژيم غذايي و فعاليت بدني براي اين گروه سني منتشر كردند.

بنا براين گزارش، تقريبا يك چهارم از بزرگسالان انگليسي مبتلا به چاقي هستند و كارشناسان تخمين زده‌اند كه تا سال 2050 با روند فعلي، حدود 90 درصد از افراد بالغ در اين كشور با معضل چاقي مواجه خواهند بود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه