فارس: فرهنگ غنی‌پور، فوق تخصص ارتوپدی کودکان، با تاکید بر تناسب سن و جثه با نوع ورزش مناسب برای کودکان، اظهارداشت: "برای کودکان زیر 4 سال، ورزش‌هایی مانند شنا، دوچرخه و اسکیت که فعالیت بیشتری را می‌طلبند، مناسب است. در گروه سنی 4 تا 7 سال، دوچرخه، والیبال، بسکتبال و ورزش‌های رزمی کاربرد بیشتری دارند. ". وی افزود: "در محدوده سنی 7 تا 9 سال نیز ورزش‌های پرشی از جمله والیبال، بسکتبال و همچنین ژیمناستیک مناسب است. ". غنی‌پور تصریح کرد: "برای تعیین نوع ورزش باید به جثه کودک نیز توجه کرد چراکه اگ ...

فارس: فرهنگ غنی‌پور، فوق تخصص ارتوپدی کودکان، با تاکید بر تناسب سن و جثه با نوع ورزش مناسب برای کودکان، اظهارداشت: "برای کودکان زیر 4 سال، ورزش‌هایی مانند شنا، دوچرخه و اسکیت که فعالیت بیشتری را می‌طلبند، مناسب است. در گروه سنی 4 تا 7 سال، دوچرخه، والیبال، بسکتبال و ورزش‌های رزمی کاربرد بیشتری دارند."

 

ورزش برای کودکان چاق، تمرین های سبک در اولویت است - تصویر 1

 

وی افزود: "در محدوده سنی 7 تا 9 سال نیز ورزش‌های پرشی از جمله والیبال، بسکتبال و همچنین ژیمناستیک مناسب است."

 

غنی‌پور تصریح کرد: "برای تعیین نوع ورزش باید به جثه کودک نیز توجه کرد چراکه اگر کودک ضعیف باشد باید ورزش‌های پرشی را کمتر انجام دهد چون بر روی مفاصل تأثیر منفی می‌گذارد."

 

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: "در مواجهه با کودکان چاق که جثه سنگین دارند باید دقت کرد که از ورزش‌هایی استفاده کنند تا فشار کمتری بر مفاصل‌شان وارد سازد، بنابراین انجام ورزش‌های سبک‌ برای این دسته از کودکان مفید است."

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه