نی نی بان: کودک شما یک ساله است و اولین تولد فرزندتان را جشن گرفته‌اید. او با روبان‌ و کاغذهای رنگی هدیه‌هایش و به همان اندازه با خود هدیه‌ها و چیزی که درون آن‌هاست هیجان زده شده است، خواه فنجان یا قاشقی طلایی باشد یا یک اسباب بازی متناسب با سن او. اما بهتر است بدانید چه هدیه‌هایی مناسب کودکی یک ساله است؛ خواه جشن تولد فرزند خودتان باشد یا به جشن تولد کودک دیگری دعوت شده باشید. کتاب. معمولا کودکان تعداد زیادی کتاب ندارند، بنابراین روز تولدشان بهترین زمان برای اضافه شدن کتاب‌های کتابخانه‌ش ...

نی نی بان: کودک شما یک ساله است و اولین تولد فرزندتان را جشن گرفته‌اید. او با روبان‌ و کاغذهای رنگی هدیه‌هایش و به همان اندازه با خود هدیه‌ها و چیزی که درون آن‌هاست هیجان زده شده است، خواه فنجان یا قاشقی طلایی باشد یا یک اسباب بازی متناسب با سن او. اما بهتر است بدانید چه هدیه‌هایی مناسب کودکی یک ساله است؛ خواه جشن تولد فرزند خودتان باشد یا به جشن تولد کودک دیگری دعوت شده باشید.

 

هدیه‌ هایی برای یکساله ها، کتاب بهتر است یا اسباب بازی؟ - تصویر 1

 

کتاب

معمولا کودکان تعداد زیادی کتاب ندارند، بنابراین روز تولدشان بهترین زمان برای اضافه شدن کتاب‌های کتابخانه‌شان است. ممکن است کودک شما تعدادی از کتاب‌هایش را با لگد به گوشه‌ای پرت کند اما آیا این درباره کتاب‌هایی با تصاویر درخشان و بزرگ نیز صدق می‌کند؟ این کتاب‌ها می‌توانند چشم‌های کودکان را به خود جذب کنند.

 

بلوک‌ها

هیچ چیز به اندازه بلوک‌های ساختمان‌سازی کلاسیک، خلاقیت درونی کودک و البته مهارت‌های حرکتی‌اش را تشویق نمی‌کند. یک سطل پلاستیکی بردارید و داخل آن را با بلوک‌هایی با شکل‌، اندازه و رنگ‌های مختلف پر کنید. (مراقب باشید تا بلوک‌های تیز و کوچک را که ممکن است برای کودک خطرناک باشد، انتخاب نکنید.) زمانی که کودک شما با آن‌ها ساختمانی بلند درست کرد- . بعدش تمام آن را خراب کرد- خواهید ‌فهمید که هدیه شما چقدر مورد علاقه اوست.

 

اسباب بازی تو در تو

برای کودکان 1 ساله تکه‌های تو خالی که باید با تکه‌هایی دیگر پرشان کنند، بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. این نوع اسباب‌بازی‌ به کودکان کمک می‌کند تا رابطه فضایی را درک کنند. امروزه بسیاری از آن‌ها ساختار و الگوهای خاصی دارند.

 

تطبیق شکل‌

تطبیق دادن یک میخ گرد با سوراخی گرد برای کودکان عملی بزرگ است. اسباب بازی‌هایی که آن‌ها را وادار می‌کند تا شکل‌ها را انتخاب و با هم تطبیق دهند، موجب پیشرفت مهارت حل مشکلات آن‌ها می‌شود. بهتر است از اسباب‌بازی‌های چوبی کلاسیک یا مدل‌های پیچ در پیچ با الگوهای سفید و سیاه آغاز کنید. 

 

اسباب بازی متحرک

یک گزینه دیگر برای هدیه اولین جشن تولد کودک‌تان، اسباب بازی متحرک است که می‌تواند هنگامی که راه رفتن را آموخت از آن استفاده کند. اسباب‌بازی که همیشه مورد علاقه کودکان است را انتخاب کنید، مثل سبد خرید با سایز کوچک یا اسباب‌بازی‌ای که وقتی کودک آن را می‌چرخاند، تکان می‌خورد.

 

تلفن اسباب بازی

بیشتر کودکان یک ساله از این‌که تلفن خودشان را داشته باشند، لذت می‌برند. به‌خصوص زمانی که پدر و مادر نیز از تلفن زیاد استفاده می‌کنند. اگر چه اکنون کودک‌تان تنها می‌تواند چند کلمه حرف بزند اما مطمئنا آن را دوست خواهد داشت. بعدها می‌بینید که او چگونه تلفن‌اش را بر می‌دارد و شروع به حرف زدن می‌کند.

 

اسباب‌بازی‌های حمام

حال که کودک شما یک ساله است، باید زمان حمام بتوانید او را سرگرم کنید. وان حمام را با اسباب‌بازی‌های مخصوص حمام پر کنید، از لیف کرگدنی حمام گرفته تا صابون ماهی. زمانی که او بزرگ‌تر شد، دوستان حمام او تبدیل به نقش‌هایی برای ماجراجویی‌های دریایی او می‌شوند.

 

لوازم تغذیه

تا به حال غذاهای کودک‌تان شامل جامدات و غذاهای انگشتی و به همان نسبت شیر مادر و شیر خشک بوده است. اما حالا کودک برای استفاده از بشقاب، کاسه، فنجان، قاشق و دیگر لوازم آماده است. ظروفی را انتخاب کنید که تصویر شخصیت مورد علاقه او مثل پو یا شِرِک روی آن باشد. برای جذابیت بیشتر، چندین نمونه از آن را با هم در یک جعبه کادو قرار دهید.

 

اسباب بازی‌های موزیکال

کودکان نوپا به اسباب‌بازی‌های موزیکال علاقه دارند زیرا جلب توجه می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید کودک یک ساله‌تان را خوشحال کنید، به او یک اسباب‌بازی بدهید که خر خر یا جرنگ جرنگ می‌کند یا موزیکال است. این موارد در اسباب‌بازی‌هایی با تکنولوژی بالا وجود دارد، اما می‌توانید از آن‌هایی که تکنولوژی پایین دارند نیز استفاده کنید. حتی می‌توانید به کودک خود یک طبل یا دو دیگ فلزی و یک قاشق دهید و ببینید که چقدر لذت می‌برد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه