ایسنا: گروهی از متخصصان اتریشی در دانشگاه پزشکی گراز در این کشور می گویند نور خورشید با افزایش سطح ویتامین D در بدن می تواند توان تولید مثل را در زنان و مردان تقویت کند. گروهی از متخصصان اتریشی در دانشگاه پزشکی گراز در این کشور می گویند نور خورشید با افزایش سطح ویتامین D در بدن می تواند توان تولید مثل را در زنان و مردان تقویت کند. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این ویتامین نقش اصلی در متعادل کردن هورمون های جنسی در زنان و نیز بهبود شمار اسپرم ها (سلول های جنسی مردانه) در مردها ایفا می ...

ایسنا: گروهی از متخصصان اتریشی در دانشگاه پزشكی گراز در این كشور می گویند نور خورشید با افزایش سطح ویتامین D در بدن می تواند توان تولید مثل را در زنان و مردان تقویت كند.
 
نور خورشیدی، علاج نازایی است - تصویر 1
 
گروهی از متخصصان اتریشی در دانشگاه پزشكی گراز در این كشور می گویند نور خورشید با افزایش سطح ویتامین D در بدن می تواند توان تولید مثل را در زنان و مردان تقویت كند.
 
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این ویتامین نقش اصلی در متعادل كردن هورمون های جنسی در زنان و نیز بهبود شمار اسپرم ها (سلول های جنسی مردانه) در مردها ایفا می كند.
 
این متخصصان در مطالعات جدید دریافتند ویتامین D در زنان میزان هورمون های جنسی پروژسترون و استروژن را به ترتیب ۱۳ و ۲۱ درصد افزایش می دهد و دوره های عادت ماهانه در تنظیم و احتمال بارور شدن را بیشتر می كند.
 
به گزارش روزنامه دیلی میل، در مردان نیز این ویتامین تاثیر اساسی در رشد سالم هسته هر یك از اسپرم ها دارد. این یافته ها تایید می كند كه برخی از زوج ها برای بچه دار شدن نیازی به پرداختن هزینه های هنگفت درمانی ندارند، بلكه كافی است با قرار گرفتن به میزان ضروری در معرض نور خورشید این ویتامین را به بدن خود برسانند.
 
شرح مطالعات فوق در مجله اروپایی "اندوكرینولوژی" منتشر شده است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه