شهرزاد:کودکی که بزرگترهایش از هر قدم او در فراسوی هنر شاد شوند و او را تشویق کنند،کودکی خوشبخت است. اگر بزرگترها بفهمند و درک کنند که کودک سعی دارد چه کاری انجام دهد راحت‏‌تر وسریع‏‌تر می‏‌توانند به او کمک کنند. درک کردن و ارزش قائل شدن برای خط‏‏ خطی‏‌های کودکان مهمترین و اساسی‏‌ترین قسمت کار است. یعنی وقتی نقاشی‏‌های کودکان خود را می‏‌بینیم به شوق بیایم و به آن‌ها اطمینان دهیم که بهترین و زیباترین کار را انجام داده‏‌اند و بعد راجع به نقاشی‌شان کمی با آن‌ها گفتگو کنیم. یعنی بپرسیم چه کشی ...

  شهرزاد:کودکی که بزرگترهایش از هر قدم او در فراسوی هنر شاد شوند و او را  تشویق کنند،کودکی خوشبخت است. اگر بزرگترها بفهمند و درک کنند که کودک سعی دارد چه کاری انجام دهد راحت‏‌تر وسریع‏‌تر می‏‌توانند به او کمک کنند.

 

درک کردن و ارزش قائل شدن برای خط‏‏ خطی‏‌های کودکان مهمترین و اساسی‏‌ترین قسمت کار است. یعنی وقتی نقاشی‏‌های کودکان خود را می‏‌بینیم به شوق بیایم و به آن‌ها اطمینان دهیم که بهترین و زیباترین کار را انجام داده‏‌اند و بعد راجع به نقاشی‌شان کمی با آن‌ها گفتگو کنیم. یعنی بپرسیم چه کشیده‏‌ای و چرا و چگونه.....و بعد با صبوری به توضیحاتش گوش فرا دهیم. این به بچه‏‌ها ثابت می‏‌کند که چیزی که به تصویر کشیده‏‌اند برای بزرگترهایشان مهم و با ارزش است.

 

نوع دیگر تشویق همکاری کردن با آن‌هاست. یعنی به کودکمان بگویم بیا با هم نقاشی کنیم. بعد برای لحظاتی اجازه دهیم او آموزگار ما باشد. یعنی بپرسیم من برایت چه کارمی‏‌توانم انجام دهم و تو به من بگو چگونه بکشم و ساعتی را با هم صرف بازی با رنگ‏‌ها ونقش‏‌ها کنیم و در این زمان بیشتر اجازه دهیم فرزندمان حرف بزند و توضیح دهد که چه می‏‌کشد و بعد ما با سوالاتمان او را جهت دهیم و به سمت درست سوق دهیم.

 

آگاه باشید برای کودکان 3 تا 5 ساله این کار حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه جذاب است. پس باید مواظب باشیم خسته‏‌شان نکنیم

و اگر در این زمان کودکان از ما خواستند تا ما برایشان مثلا گربه یا هر چیز دیگری بکشیم باید به آنها گفته شود اگر من برای تو گربه‏‌ای بکشم آن گربه من است نه تو. در این زمان بهترین کار توضیح دادن در مورد حیوان یا شی مورد نظر  است تا ذهن کودک در این مورد باز و روشن شود و شروع به کشیدن کند لطفا بعد از اینکه کودکتان نقاشی را کشید فقط تشویقش کنید  و سپس نقاشی را به دیوار بزنید.انتقاد از نقاشی کودکان بسیار مضر و خطرناک است.

                                      

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه