مهر: میز و نیمکت غیراستاندارد مدارس، عامل ناهنجاری قامتی 45 درصد دانش‌آموزان به شمار می‌رود. دکتر مجید ابهری متخصص علوم رفتاری با بیان این مطلب، افزود: از آنجا که قسمت قابل توجهی از اوقات نوجوانان در مدارس سپری می‌شود، توجه به بهداشت آنان دارای اهمیت ویژه‌ای است. این محقق و استاد دانشگاه با بیان این که میز و نیمکت غیراستاندارد باعث بروز خستگی و ناهنجاری‌های قامتی در دانش‌آموزان می‌شود، گفت: این در حالی است که فقط در بعضی از مدارس غیرانتفاعی از صندلی‌های استاندارد استفاد ه می‌شود. ابهری با ا ...

مهر: ميز و نيمكت غيراستاندارد مدارس، عامل ناهنجاري قامتي 45 درصد دانش‌آموزان به شمار مي‌رود.

دكتر مجيد ابهري متخصص علوم رفتاري با بيان اين مطلب، افزود: از آنجا كه قسمت قابل توجهي از اوقات نوجوانان در مدارس سپري مي‌شود، توجه به بهداشت آنان داراي اهميت ويژه‌اي است.

اين محقق و استاد دانشگاه با بيان اين كه ميز و نيمكت غيراستاندارد باعث بروز خستگي و ناهنجاري‌هاي قامتي در دانش‌آموزان مي‌شود، گفت: اين در حالي است كه فقط در بعضي از مدارس غيرانتفاعي از صندلي‌هاي استاندارد استفاد ه مي‌شود.

ابهري با اشاره به اين‌كه رنگ‌هاي به كار رفته در كلاس‌ها باعث خستگي چشم مي‌شود، گفت: مي‌توان با استفاده از رنگ‌هاي شاد و گرم باعث جذابيت كلاس‌هاي درس شد.

اين آسيب‌شناس اجتماعي با تأكيد بر ضرورت حذف تخته سياه در مدارس گفت: پودر گچ در درازمدت باعث بيماري‌هاي تنفسي و ريوي مي‌شود.

به گفته ابهري، آبخوري‌ها و دستشويي‌هاي بيشتر مدارس بهداشتي نيستند كه اين امر به ويژه در مدارس دخترانه باعث انتقال انواع بيماري‌هاي انگلي خواهد شد

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه