موفقیت آینده نوزاد با شیر مادر

موفقیت آینده نوزاد با شیر مادر

مجله شهرزاد: روزنامه ایندیپندنت نوشت تاثیرات رفتاری و روحی تغذیه نوزاد با شیر مادر بر زندگی آنها در بزرگسالی تاثیر بسیار و مثبتی دارد.

 

موفقیت آینده نوزاد با شیر مادر - تصویر 1


پایگاه اینترنتی این روزنامه انگلیسی در مقاله پزشکی خود به قلم چارلی کوپر نوشت:"مطالعات بلند مدت نشان می دهد تغذیه نوزاد با شیر مادر شانس کودک را برای داشتن زندگی اجتماعی و بزرگسالی موفق افزایش می دهد."


بررسی های انجام شده بر روی بیش از سی و چهار هزار نوزادی که بین دهه های 1950 و 1970 به دنیا آمده بودند نشان می دهند، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه شده بودند در بزرگسالی زندگی اجتماعی بهتری داشتند. مزیت های بهداشتی تغذیه نوزاد با شیر مادر بسیار شناخته شده اند، اما برای نخستین بار بود که بر روی تاثیر این نوع تغذیه بر زندگی آینده نوزادان مطالعه می شد.

 

در این مطالعه دو گروه از افراد -در سال های 1985 و 1970 به دنیا آمده بودند- که بر اساس شغل پدرانشان زمانی که در سن های ده تا یازده سالگی بودند و شغل خودشان در سنین سی و سه یا سی و چهار سالگی طبقه بندی شده مورد مطالعه قرار گرفتند.

 

طبقه اجتماعی این افراد بر اساس نوع شغلشان -از بدون مهارت، کار نیمه حرفه ای، کار حرفه ای و مدیریتی- به چهار طبقه تقسیم شدند.

 

محققان معتقدند نتایج این مطالعه شواهدی درباره سلامت بلند مدت ارائه کرده است. بر اساس این مطالعه بسیاری از امتیازات تکاملی و رفتاری در کودکان تا بزرگسالی نیز در آنها باقی می ماند. تغذیه کودک با شیر مادر به رشد بیشتر مغز و در نتیجه تقویت قوه تخیل و هوش آنها کمک می کند که این موضوع نیز به پیشرفت آنها در زندگی بزرگسالی نقش خواهد داشت.

 

هرچند تاکنون مطالعات اندکی درباره نتایج بلند مدت تغذیه نوزاد با شیر مادر انجام شده است، اما این مطالعه نشان می دهد تغذیه با شیر مادر مزیت های بلند مدت بسیاری دارد که باید به آنها توجه شود. بر همین اساس خدمات بهداشت ملی انگلیس به مادران جوان پیشنهاد می کند حتماً در شش ماه نخست پس از تولد نوزادان خود را با شیر مادر تغذیه کنند. شیر مادر نوزاد را در برابر عفونت ها محافظت می کند و این نوزادان کمتر چاق یا دچار اگزما می شوند. محققان همچنین می گویند تغذیه نوزاد با شیر مادر ارتباط عاطفی مستحکم تری بین نوزاد و مادر ایجاد می کند.

شیر مادر
نوزاد
تاثیر مثبت
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه