نی نی بان: کودک من 4 سال دارد و تا به حال مهدکودک‌های بسیاری را تجربه کرده است. من مهدکودک‌های او را به دلایل مختلفی چون عدم نظافت، امنیت و غیره تغییر دادم و حال با توجه به تجربه‌هایی که در این راه پیدا کرده‌ام، فهرستی از مهمترین عواملی که یک مهدکودک باشد داشته باشد را تهیه و در اینجا برایتان آورده‌‌ام. تنوع. اگر شما به مهدکودک‌ کودکتان در روزها و ساعت‌های مختلف سری بزنید، می‌بینید که تقریبا تمام معلم‌ها در طول یک روز فعالیت‌های یکسانی انجام می‌دهند. بهتر است به دنبال مهدکودکی باشید که کو ...

نی نی بان: کودک من 4 سال دارد و تا به حال مهدکودک‌های بسیاری را تجربه کرده است. من مهدکودک‌های او را به دلایل مختلفی چون عدم نظافت، امنیت و غیره تغییر دادم و حال با توجه به تجربه‌هایی که در این راه پیدا کرده‌ام، فهرستی از مهمترین عواملی که یک مهدکودک باشد داشته باشد را تهیه و در اینجا برایتان آورده‌‌ام.

 

تنوع

 

اگر شما به مهدکودک‌ کودکتان در روزها و ساعت‌های مختلف سری بزنید، می‌بینید که تقریبا تمام معلم‌ها در طول یک روز فعالیت‌های یکسانی انجام می‌دهند. بهتر است به دنبال مهدکودکی باشید که کودکان را در طول روز با چیزهای مختلف سرگرم می‌کنند. در واقع بهتر است گاهی سر زده به آنجا سری بزنید تا از فعالیت‌های انجام شده، آگاهی یابید.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 1

 

مهربانی

 

کودکان به توجه احتیاج دارند. برای یک مادر مهم است که مربی فرزندش به او توجه کند، با او مهربان باشد، به احساسات او احترام بگذارد و نسبت به آنچه می‌گوید، بی‌تفاوت نباشد و در یک جمله جای خالی والدین را به عنوان الگویی در جامعه به خوبی پر کند.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 2

 

نظافت

 

نظافت در مهدکودک‌ها یکی از مهمترین عوامل در انتخاب است. به دنبال مهدکودک‌‌هایی باشید که نظافت را به طور کامل رعایت می‌کنند، در غیر این صورت کودکی همیشه مریض خواهید داشت.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 3

 

امنیت

 

من کودکم را در مهد کودکی ثبت نام کرده بودم که در ورودی آن باز بود و هیچ شخصی مسئول آن نبود. من به مربی گفتم که اگر یکی از کودکان دور از چشم شما بیرون برود، چه خواهد شد؟ اگر در همان لحظه ماشینی از خیابان عبور کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چه کسی مسئول خواهد بود؟ از آن روز به بعد دیگر نتوانستم به آن مهدکودک اعتماد کنم.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 4

 

ارزش

 

شما باید به دنبال شخصی باشید که مانند شما به کودکتان احترام ‌می‌گذارد و برای او ارزش قائل ‌می‌شود. من باید مطمئن باشم که کودکم همان ارزش‌هایی را که تا کنون من به او آموزش دادم، در مهدکودک نیز یاد خواهد گرفت.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 5

 

آموزش

 

هر لحظه از زندگی فرصتی برای یادگیری است، مربی کودکتان باید مانند یک آموزگار از این فرصت‌ها برای آموزش استفاده کند.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 6

 

احترام

 

مربی مهدکودک باید به قوانینی که والدین برای کودکانشان ترتیب دادند و خواسته‌های آنها درباره فرزندانشان احترام بگذارند.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 7

 

سرگرمی

 

سرگرمی‌های کودکان باید متناسب با سن، توانایی، رویاها و آن چه موجب شادی او می‌شود، باشند. در انتخاب سرگرمی‌هایی که در مهدکودک‌ها انجام می‌گیرد نیز باید به این نکات توجه کرد.

 

مهدکودک و نکاتی برای انتخاب بهترین‌ها - تصویر 8

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه