فارس: رئیس انجمن دندانپزشکی کودکان ایران گفت: افرادی که از دندان‌های ضعیف برخوردارند می‌توانند برای تحکیم و تقویت دندان‌های خود هفته‌ای یکبار از دهانشویه فلوراید دار استفاده کنند ولی دهانشویه در کودکان زیر 6 سال نباید مصرف شود. مجتبی وحید گلپایگانی اظهار داشت: قبل از مصرف دهانشویه‌ها باید ابتدا تمام سطوح دندان‌ها به طور کامل با مسواک تمیز شود و بین دندان‌ها نیز نخ دندان کشیده شود تا حداکثر جذب فلوراید توسط سطوح دندان‌ها انجام صورت پذیرد و در این راستا افرادی که از دندان‌های ضعیف برخوردارند ...

فارس: رئيس انجمن دندانپزشكي كودكان ايران گفت: افرادي كه از دندان‌هاي ضعيف برخوردارند مي‌توانند براي تحكيم و تقويت دندان‌هاي خود هفته‌اي يكبار از دهانشويه فلورايد دار استفاده كنند ولي دهانشويه در كودكان زير 6 سال نبايد مصرف شود.

مجتبي وحيد گلپايگاني اظهار داشت: قبل از مصرف دهانشويه‌ها بايد ابتدا تمام سطوح دندان‌ها به طور كامل با مسواك تميز شود و بين دندان‌ها نيز نخ دندان كشيده شود تا حداكثر جذب فلورايد توسط سطوح دندان‌ها انجام صورت پذيرد و در اين راستا افرادي كه از دندان‌هاي ضعيف برخوردارند مي‌توانند براي تحكيم و تقويت دندان‌هاي خود هفته‌اي يكبار از دهانشويه فلورايد دار استفاده كنند.

وي افزود: افراد مي‌توانند پس از مسواك زدن كامل مقدار 5 ميلي ليتر از دهانشويه را به مدت يك دقيقه در دهان بگردانند و بايد حداقل تا 30 دقيقه پس از استفاده از دهانشويه چيزي نخورند، نياشامند و در نهايت دهانشان را نشويند.

گلپايگاني به عوارض جانبي استفاده از دهانشويه‌ها در صورت استفاده بيش از حد نيز اشاره كرد و گفت: استفاده بيش از حد از دهانشويه‌ها باعث ايجاد نقاط سفيد رنگ بر روي دندان‌ها مي‌شود و اگر محتواي فلورايد موجود در آب آشاميدني بيشتر از حد كافي باشد ممكن است مصرف دهانشويه فلورايد‌دار به بي‌رنگ شدن دندان‌ها منجر شود.

وي خاطرنشان كرد: در صورت بلعيدن مقدار زيادي از دهانشويه اسهال و استفراغ در افراد ايجاد مي‌شود كه در اين صورت بايد يك ليوان شير به فرد داده شود زيرا كلسيم موجود در شير مانع از جذب يون فلورايد در دستگاه گوارش مي‌شود ولي در مجموع نبايد دهانشويه براي كودكان زير 6 سال مصرف شود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

ب��ترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه