فواید شیر مادر و ضررهای شیر خشک

شیر مادر یا شیر خشک، مسئله این است!

نی نی بان: فواید و ضررهای بسیاری در تغذیه کودک با شیر مادر و تغذیه با شیر خشک وجود دارد. در نهایت تصمیم با والدین است. قبل از آن‌که درباره تغذیه کودک خود با شیر مادر، خشک یا ترکیبی از هر دو تصمیم بگیرید، مطالب زیر را به دقت بررسی کنید.

 

 انجمن بارداری آمریکا برای بیشتر خانوده‌ها تغذیه با شیر مادر را توصیه می‌کند. اگر شما درباره شیردهی مادر سوالی دارید یا نمی‌دانید چه روشی برای کودک‌تان مفید است، برای تماس با مشاور پزشکی خود درنگ نکنید.

 

فواید شیر مادر و ضررهای شیر خشک - تصویر 1

 

تغذیه با شیر مادر در مقابل تغذیه با شیر خشک:

 

1.       مواد مغذی

 

شیر مادر: تعادلی کامل از مواد مغذی دارد. حاوی سطح بالایی از مواد مغذی است. به سادگی هضم و در بدن جذب می‌شود. محتوای آن متناسب با مرحله تولید شیر و احتیاجات مواد مغذی کودک است.

 

شیر خشک: به اندازه شیر مادر کامل نیست. محتوای مواد مغذی آن بستگی به دستورالعمل مناسب دارد. بسیاری از کودکان به سختی می‌توانند مواد مغذی به‌خصوصی را که متخصص اطفال پیشنهاد کرده است، بخورند.

 

2.      هزینه

 

شیر مادر: رایگان است. خرید پد شیردهی و پمپ شیردهی اختیاری است.

 

شیر خشک: بین 162 تا 594 هزار تومان در هر ماه با توجه به برند شیر، مارک شیشه، پستانک و غیره.. هزینه دارد.

 

3.     فواید

 

شیر مادر: همیشه دمایی متعادل دارد. زمانی برای تهیه آن صر�� نمی‌کنید. در همه جا و هر زمانی در دسترس است.

 

شیر خشک: هر شخصی می‌تواند به کودک شما شیر دهد.

 

4.     ضررات

 

شیر مادر: مادر باید برای غذا دادن به کودک در دسترس باشد یا زمانی که نیست باید از پمپ‌‌ برای ذخیره شیر خود استفاده کند. شیردهی در صبح زود ممکن است برای مادر آزار دهنده باشد. مصرف داروهایی خاص توسط مادر، موجب توقف شیردهی می‌شود.

 

شیر خشک: به گرم کردن شیر احتیاج دارد. تهیه کردن آن زمان بر است. کودک ممکن است به شیر خاصی آلرژی داشته باشد. همیشه باید شیشه شیر، مواد و دستورالعمل تهیه آن را با خود حمل کنید.

شیر
مادر
شیشه
تغذیه
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه