نی نی بان: رژیم غذایی متعادل و مقوی در طول بارداری برای شما و کودک در حال رشد‌تان ضروری است. بیشتر زنان نمی‌دانند که در طول بارداری باید از خوردن چه موادی اجتناب کنند. بنابراین ما در این‌جا غذاهایی را که شما باید از آن‌ها خووداری کنید، آورده‌ایم. ماهی با جیوه زیاد یا ماهی خام و خشک‌شده. زنان باردار باید از خوردن ماهی‌های سرشار از جیوه مانند ماهى تونایاتون، کوسه، اره ماهی، شاه ماهی و. خودداری کنند. اگرچه ماهى تونایاتون سبک جیوه کمتری دارد، اما باید به مقدار کم، هفته‌ای یک بار، مصرف شود. ...

نی نی بان: رژیم غذایی متعادل و مقوی در طول بارداری برای شما و کودک در حال رشد‌تان ضروری است. بیشتر زنان نمی‌دانند که در طول بارداری باید از خوردن چه موادی اجتناب کنند. بنابراین ما در این‌جا غذاهایی را که شما باید از آن‌ها خووداری کنید، آورده‌ایم.

 

ماهی با جیوه زیاد یا ماهی خام و خشک‌شده

زنان باردار باید از خوردن ماهی‌های سرشار از جیوه مانند ماهى توناياتون، کوسه، اره ماهی، شاه ماهی و... خودداری کنند. اگرچه ماهى توناياتون سبک جیوه کمتری دارد، اما باید به مقدار کم، هفته‌ای یک بار، مصرف شود. خوردن جیوه در طول بارداری می‌تواند اثرات جانبی بر رشد جنین داشه باشد. بنابراین بهتر است از خوردن سوشی در طول بارداری خودداری کنید. احتمال باکتری و انگل در ماهی‌های خشک یا حتی نپخته بیشتر از ماهی‌های پخته شده است.

 

غذاهای ممنوع برای زنان باردار، سرب در کمین است! - تصویر 1

 

 

شیر غیر پاستوریزه

شیرهای غیر پاستوریزه‌شده می‌تواند باکتری‌هایی چون لیستریا داشته باشد، نوعی از باکتری که در آب رودخانه و خاک دیده می‌شود. لیستریا می‌تواند منجر به زایمان زودرس، سقط جنین، آلرژی کودک، و حتی مرگ او شود.

 

غذاهای ممنوع برای زنان باردار، سرب در کمین است! - تصویر 2

 

 

صدف خام

طبق گفته اداره غذا و دارو آمریکا، صدف خام دلیل بیشتر عفونت‌های غذاهای دریایی است. این اختلالات، از جمله سالمونلا و انواع دیگر اختلالات ویروسی، انگلی و باکتریایی می‌تواند خطری جدی نه تنها برای زنان باردار بلکه هر شخصی ایجاد کند. بنابراین بهتر است که از خوردن صدف خام پرهیز  و در طول بارداری آن‌ها را پخته مصرف کنید.

 

غذاهای ممنوع برای زنان باردار، سرب در کمین است! - تصویر 3

 

 

غذاهای دریایی دودی

غذاهای دریایی دودی برای مثال ماهى توناياتون، سالمون، شاه ماهی، ماهس سفید و قزل‌آلا ممکن است باکتری‌های لیستریا داشته باشند که منجر به عفونت کودک، زایمان زود‌رس، سقط و حتی مرگ کودک شود.

 

غذاهای ممنوع برای زنان باردار، سرب در کمین است! - تصویر 4

 

 

سبزیجات تمییز نشده

تنها دلیلی که زنان باردار باید از خوردن آن‌ اجتناب کنند، خوب نشستن آن‌هاست. سبزیجات نشسته ممکن است آلوده به توکسوپلاسما باشد، انگلی که در خاک یافت می‌شود و می‌تواند منجر به بیماری، حتی مشکلات سلامتی خطرناک یا مرگ کودک شود.

غذاهای ممنوع برای زنان باردار، سرب در کمین است! - تصویر 5

 

 

تخم‌مرغ خام

همه می‌د‌انند که تخم‌مرغ سرشار از پروتئین است. زرده تخم‌مرغ کولین بسیاری دارد، اسید آمینه‌ای که برای رشد مغز و استقرار لوله عصبی در مراحل آغاز بارداری احتیاج است. اما تخم‌مرغ خام می‌تواند شامل سلامونلا باشد که زنان باردار به آن حساس‌اند. بنابراین از غذاهایی که با تخم‌مرغ خام درست می‌شوند، مانند خمیر کیک یا خمیر کوکی، خودداری کنید.

غذاهای ممنوع برای زنان باردار، سرب در کمین است! - تصویر 6

 

 

کافئین

بعضی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف کافئین (زیر 300 میلی گرم در روز) اشکالی ندارد اما بعضی دیگر می‌گویند که باعث کاهش وزن کودک، زایمان زودرس و سقط می‌شود. بنابراین بهتر است از مصرف آن در طول بارداری، به خصوص در 3 ماه اول، خودداری کنید. کافئین ادرارآور نیز است و دفع ادرار می‌تواند سبب از دست رفتن کلسیم و کم آبی در بدن شود. هم‌چنین فشار خون و ضربان قلب را بالا می‌برد.

 

غذاهای ممنوع برای زنان باردار، سرب در کمین است! - تصویر 7

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه