غذاهایی که برای مادران باردار توصیه نمی شود

غذاهایی که برای مادران باردار توصیه نمی شود
باشگاه خبرنگاران: مصرف بیش از حد شکلات توسط مادر موجب بی‌قراری، دل درد و حالت عصبی در شیرخوار می‌گردد، همچنین مصرف ماهی به دلیل جیوهٔ موجود در آن و گوشت خام به علت باکتری موجود در آن برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود.

غذاهایی که برای مادران باردار توصیه نمی شود - تصویر 1
 
پیام فرهبخش متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اگر میزان شکلات در وعده‌ غذایی مادران شیرده زیاد نبوده و در حد متعارف باشد مصرف آن مشکلی ایجاد نمی‌کند اما مصرف بیش از حد آن موجب بی‌قراری، دل درد و حالت عصبی در شیرخوار می‌گردد.

وی افزود: تعداد کالری مادران شیرده در شش ماهه اول شیردهی در مقایسه با سایر افراد بیشتر است و میزان کالری که در شش ماهه دوم شیردهی برای مادر تنظیم می‌شود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری بیشتر از افراد دیگر است.

فرهبخش تصریح کرد: توصیه می‌شود که خانم‌های باردار از تمام گروه‌های غذایی نان و غلات، شیر و لبنیات، ‌میوه‌ها، سبزیجات و گوشت‌ها به طور روزانه مصرف نمایند و از مصرف گوشت خام بپرهیزند به دلیل باکتری‌ای که در گوشت خام وجود دارد و می‌تواند برای بدن مشکل‌زا باشد.

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: مصرف ماهی به علت جیوه موجود در آن توصیه نمی‌شود اما می‌توان از ماهی‌هایی مانند  تن‌ماهی که میزان جیوهٔ کمتری دارند استفاده کرد.

 

تغذیه مادر
دوران شیردهی
مصرف شکلات
بی‌قراری
دل درد
گوشت
سبزیجات
میوه
ماهی
غلات
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه