فارس: افزایش موهای بدن و طاسی زودرس، بزرگ‌شدن حجم سینه ها، عقیمی و نازایی از عوارض مصرف قرص های هورمونی در مردان است. سیدضیاءالدین مظهری گفت: پوست چرب و جوش صورت در مردان و زنان که حتی پس از بهبودی، آثار آن به صورت لکه های آبی یا سیاه رنگ باقی خواهد ماند و بافت سینه ها در زنان از دیگر عوارض مصرف هورمون‌ها است. وی اضافه کرد: استفاده از این مواد در افرادی که هنوز دوران بلوغ خود را سپری نکرده اند یا در اوایل آن قرار دارند، موجب بسته شدن زودرس صفحات رشد استخوان های دراز و در نهایت کوتاه قدی می ...

فارس: افزایش موهای بدن و طاسی زودرس، بزرگ‌شدن حجم سینه ها، عقیمی و نازایی از عوارض مصرف قرص های هورمونی در مردان است.
 
سیدضیاءالدین مظهری گفت: پوست چرب و جوش صورت در مردان و زنان كه حتی پس از بهبودی، آثار آن به صورت لكه های آبی یا سیاه رنگ باقی خواهد ماند و بافت سینه ها در زنان از دیگر عوارض مصرف هورمون‌ها است.
 
وی اضافه كرد: استفاده از این مواد در افرادی كه هنوز دوران بلوغ خود را سپری نكرده اند یا در اوایل آن قرار دارند، موجب بسته شدن زودرس صفحات رشد استخوان های دراز و در نهایت كوتاه قدی می شود.
 
مظهری تصریح كرد: از دیگر عوارض مصرف هورمون های مصنوعی عقیمی و نازایی در مردان است، زیرا روند هورمون های طبیعی بدن را مختل كرده و پیامد آن در آغاز مشخص نمی شود، اما با ادامه مصرف كاهش شدید میل جنسی توام با عقیمی كوتاه مدت، بلندمدت یا همیشگی را به دنبال دارد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه