ایسنا: یک عضو هیات مدیره انجمن شنوایی شناسی به پدران و مادران توصیه کرد: پیش از شروع فصل مدارس کودکان خود را برای ارزیابی شنوایی به نزد متخصصان گوش و حلق و بینی یا شنوایی شناسی ببرند. دکتر نیما رضازاده گفت: طبق روش مرسوم کودکان کلاس اولی از نظر شنوایی ارزیابی می‌شوند؛ ولی این ارزیابی کافی نیست. وی با بیان اینکه یکی از بیماری‌های شایع در کودکان عفونت گوش میانی (اوتیت میانی) است، اظهار کرد: کودکان معمولا با شروع فصل سرما به این بیماری دچار می‌شوند و بزرگ بودن لوزه‌ها در 5 تا 7 سالگی نیز یکی د ...

ایسنا: يك عضو هيات مديره انجمن شنوايي شناسي به پدران و مادران توصيه كرد: پيش از شروع فصل مدارس كودكان خود را براي ارزيابي شنوايي به نزد متخصصان گوش و حلق و بيني يا شنوايي شناسي ببرند.

دكتر نيما رضازاده گفت: طبق روش مرسوم كودكان كلاس اولي از نظر شنوايي ارزيابي مي‌شوند؛ ولي اين ارزيابي كافي نيست.

وي با بيان اينكه يكي از بيماري‌هاي شايع در كودكان عفونت گوش مياني (اوتيت مياني) است، اظهار كرد: كودكان معمولا با شروع فصل سرما به اين بيماري دچار مي‌شوند و بزرگ بودن لوزه‌ها در 5 تا 7 سالگي نيز يكي ديگر از دلايل ابتلا به اين بيماري است علاوه بر آن ناهنجاريهاي گوش مياني و شيپور اوستاش هم از ديگر علل مبتلا شدن به اوتيت مياني است.

اين عضو هيات مديره انجمن شنوايي شناسي، تاكيد كرد: شنوايي در آموزش كودكان بسيار موثر است، اما ابتلا به اوتيت مياني باعث افت شنوايي مي‌شود كه لازم است پدران و مادران به پزشكان متخصص براي ارزيابي شنوايي فرزندانشان مراجعه كنند؛ چراكه بسياري از مواقع ميزان افت شنوايي آنقدر كم است كه پدر و مادر نمي‌توانند آنرا تشخيص دهند و اين امر باعث افت تحصيلي كودكان مي‌شود. البته اين بيماران لازم است از وسايل كمك شنوايي در كلاس استفاده ‌كنند يا صندلي‌هاي جلويي كلاس بنشينند.

رضازاده در پايان گفت: درغربالگريهاي شنوايي كه در برخي مدارس صورت مي‌گيرد معمولا مشخص مي‌شود كه10 درصد از كودكان كاركرد شنوايي كاملا مطلوبي ندارند. علت اين نقصان، ناشنوايي يا كم شنوايي نيست؛ بلكه از ابتلا به بيماري‌هايي مانند عفونت گوش مياني نشأت مي‌گيرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه