نی نی بان: آیا در زمان بارداری شاغل هستید؟ آیا فکر می‌کنید کارتان با وضعیت کنونی سازگار نیست؟ این مطلب را بخوانید تا از عوارض ناخواسته کار بیرون از منزل در زمان بارداری آگاه شوید و از آن‌ها جلوگیری کنید. چه عوارضی کار کردن من را متوقف می‌کند؟. در اینجا فهرستی از رایج‌ترین موقعیت‌ها و عوامل خطرناک را آورده‌ایم که اگر در طول بارداری با آن مواجه شدید، باید کار خود را متوقف کنید یا ساعات آن را کاهش دهید. · اگر در معرض خطر زایمان زودرس هستید. (شامل زنانی که احتمال تولد فرزندی دوقلو یا بیشتر دار ...

نی نی بان: آیا در زمان بارداری شاغل هستید؟ آیا فکر می‌کنید کارتان با وضعیت کنونی سازگار نیست؟ این مطلب را بخوانید تا از عوارض ناخواسته کار بیرون از منزل در زمان بارداری آگاه شوید و از آن‌ها جلوگیری کنید.

 

شرایط کاری در بارداری، مامان های شاغل بخوانند - تصویر 1

 

چه عوارضی کار کردن من را متوقف می‌کند؟

در اینجا فهرستی از رایج‌ترین موقعیت‌ها و عوامل خطرناک را آورده‌ایم که اگر در طول بارداری با آن مواجه شدید، باید کار خود را متوقف کنید یا ساعات آن را کاهش دهید.

·        اگر در معرض خطر زایمان زودرس هستید. (شامل زنانی که احتمال تولد فرزندی دوقلو یا بیشتر دارند.)

·        اگر فشار خون بالا دارید یا در معرض خطر پره اکلامپسی هستید.

·        اگر نارسایی دهانه رحم یا اخیرا سابقه سقط جنین داشته‌اید.

·        اگر کودک شما به درستی رشد نمی‌کند.

 

چگونه از حالت تهوع در محل کار جلوگیری کنم؟

بیشتر زنان در طول بارداری از حالت تهوع رنج می‌برند و احتمال آن است که در محیط کار نیز با آن مواجه شوند. اگر نمی‌توانید جلوی آن را بگیرید، کیسه پلاستیکی، حوله و دهان‌شوی را روی میز یا داخل ماشین خود قرار دهید و نزدیک‌ترین راه به دستشویی را پیدا کنید. با پزشک خود درباره داروهایی که از تهوع جلوگیری می‌کنند، مشورت کنید.

اگر هنوز به رییس یا همکاران‌تان درباره بارداری خود نگفته‌اید، خود را برای توضیح قانع‌کننده‌‌ای آماده کنید تا زمانی که بیمار هستید، شخص دیگری جایگزین شما شود.

شاید به علت حالت تهوع شدید و طولانی‌مدت‌ مجبور شوید رییس خود را زودتر از زمان مقرر از بارداری‌ خود آگاه کنید. ممکن است این برایتان کمی دشوار باشد زیرا نمی‌خواهید از نظر آن‌ها فردی ناتوان به نظر آیید. قبل از این‌که به او در این باره چیزی بگویید، از خود بپرسید که چه می‌خواهید. دلسوزی؟ مرخصی؟ برنامه‌ای انعطاف‌پذیرتر؟ و نسبت به آنچه او می‌خواهد نیز آگاه باشید. شاید از شما بخواهد تعهد دهید تا کارتان را به پایان برسانید. در نهایت به او این اطمینان را بدهید که حالت تهوع شما معمولا اواخر ماه سوم به پایان خواهد رسید.

 

چه اتفاقی می‌افتد اگر در محیط کار با مواد سمی در ارتباط باشم؟

شما قطعا باید شغل‌تان را تغییر دهید و ترجیحا این کار قبل از بارداری‌ توصیه می‌شود. موادی که برای بارداری شما خطرناک‌اند شامل فلزات سنگینی چون سرب، جیوه و مواد شیمیایی مانند حلال‌های آلی است. آن‌ها تراتوژن هستند، یعنی عواملی که می‌توانند مشکلاتی را چون سقط‌جنین، مشکلات زایمان، نقایص هنگام تولد و رشد غیر طبیعی جنین به‌وجود آورند. شما با این خطرها در مکان‌هایی چون کارخانه کامپیوترسازی، تمیز و خشک کردن گیاهان، کارخانه لاستیک، اتاق عمل، تاریک‌خانه، کارگاه سفال، پرس و چاپ و... در ارتباط هستید.

از کارفرما خود بخواهید که اطلاعات لازم را درباره مواد مضری که ممکن است در محیط کار با آن‌ها در تماس باشید، به شما بدهد.

اگر درباره سلامت خود و همسرتان در محیط کار نگران هستید، با پزشک مشورت کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه