شهرزاد:محققان دریافته‌اند که کودکانی که شرایط بدنی و جسمانی بهتری دارند، نمرات بهتری نیز می‌گیرند و پیشرفت‌های تحصیلی بیشتری دارند. کودکانی که در شرایط بدنی خوبی هستند، تنها برای تیم‌های ورزشی انتخاب نمی‌شوند بلکه در کلاس درس نیز رتبه‌های خوبی برابر خود اختصاص می‌دهند. تحقیقات جدید در دانشگاه ایالتی میشیگان نشان داده است که دانش‌آموزانی که در درس متوسط هستند و به شرایط بدنی خوبی می‌رسند در امتحانات و تکالیف خود به کارایی و نتایج بهتری دست پیدا می‌کنند. نتایج این تحقیقات در مجله پزشکی ورزشی ...

شهرزاد:محققان دریافته‌اند که کودکانی که شرایط بدنی و جسمانی بهتری دارند، نمرات بهتری نیز می‌گیرند و پیشرفت‌های تحصیلی بیشتری دارند.

 کودکانی که در شرایط بدنی خوبی هستند، تنها برای تیم‌های ورزشی انتخاب نمی‌شوند بلکه در کلاس درس نیز رتبه‌های خوبی برابر خود اختصاص می‌دهند. تحقیقات جدید در دانشگاه ایالتی میشیگان نشان داده است که دانش‌آموزانی که در درس متوسط هستند و به شرایط بدنی خوبی می‌رسند در امتحانات و تکالیف خود به کارایی و نتایج بهتری دست پیدا می‌کنند.

نتایج این تحقیقات در مجله پزشکی ورزشی و آمادگی جسمانی به چاپ رسیده است. این اولین تحقیقاتی است که در زمینه رابطه آمادگی جسمانی کودکان با نمرات آنها انجام شده است.

همچنین این مطالعات اولین مطالعاتی است که رابطه کارایی آکادمیک را با جنبه‌های جسمانی از جمله چربی بدن، قدرت عضلات، انعطاف پذیری و استقامت نشان می‌دهد.

داون کو، مدیر این تحقیقات می‌گوید:« ما به همه جنبه‌هایی که در سلامتی و آمادگی جسمانی مؤثر هستند، پرداختیم. کودکان اگر تنها به یکی از این جنبه‌ها توجه کنند و در یکی از آنها خوب باشند نشان دهنده این نیست که در شرایط جسمانی خوبی قرار دارند.»

محققان 312 دانش‌آموز را مورد بررسی قرار دادند و تست‌های ورزشی از آنها گرفتند. سپس به آنها امتیاز دادند و امتیازها را با یکدیگر مقایسه کردند و به بررسی نمرات چهار سال آخر تحصیلی این افراد و کارایی درسی آنها نیز پرداختند.

نتایج نشان داد که هر چقدر دانش‌آموزان در شرایط جسمانی بهتری باشند، نمرات درسی بهتری نیز می‌گیرند. مدارسی که تربیت بدنی را از برنامه خود حذف می‌کنند و تنها به دروس تحصیلی می‌پردازند کارایی دانش‌آموزان را کاهش می‌دهند.

دکتر پیورانیک می‌گوید :« هر چقدر بچه‌ها آمادگی جسمانی بهتری داشته باشند در امتحانات موفق‌تر هستند. آمادگی جسمانی در بچه‌ها باعث می‌شود آینده موفق‌تری نیز داشته باشند.»

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه