سکسکه در نوزادان، فقط علت را پیدا کنید


شهرزاد: "چرا و چگونه کودکان سکسکه می کنند؟" اولین سوالی هست که بعد از سکسکه های متوالی نوزادان ، ذهن هر پدر و مادری را به خود مشغول می کند. پیدا کردن جواب این سوال به شما کمک می کند که تا حدی از سکسکه های طولانی کودک حلوگیری کنید. هر چند که طبق اظهارات متخصصان ،سکسکه ی متوالی کودکان زیر یک سال امری عادی است.

چرا و چگونه این امر اتفاق می افتد؟

دلیل سکسکه در نوزادان انقباض عضلات و حرکت ناگهانی دیافراگم است. واضح است که این موضوع باعث اذیت شدن آنها می شود، اما جای نگرانی نیست، چون سکسکه ی آنها تنها یک دقیقه طول می کشد. همینطور عواملی مثل تحریک عضلات، نوع شیر دادن به آنها و یا نگه داشتن نوزاد در دمایی ، که باعث سرما خوردن وی میشود.

در کل نگرانی والدین درباره ی نوزادانشان ، تا زمانی که سکسکه مزاحم خواب و تغذیه ی کودک نمی شود  ،بی مورد است و نیازی به مراجعه به متخصص نیست. اما اگر این تدوام تا بالای یک سال طول کشید ، زمان آن فرا رسیده که به آن توجه کنید.هرچند که این امر بسیار نادر است، اما به هر صورت همیشه پیشگیری، بهترین راه است.

 هم اکنون با توجه به مطالب ذکر شده، پیدا کردن دلایل سکسکه ی نوزادتان آسان شده است و دیگر وظیفه ی شماست که به دنبال راههای جلوگیری ازآن باشید.مثلأ اگر دما علت آن است،باید همیشه از گرم نگه داشتن کودک خود مطمئن باشید ، چون دمایی که باعث ایجاد سکسکه در نوزاد شده ، مسلمأ تأثیراتش خیلی بیشتر از یک سکسکه خواهدبود.

اگر غذا دادن به آنها دلیل سکسکه شان است، باید با دقت بیشتری نوزادتان را سیر کرده و تلاش بیشتری برای راحت شیر خوردن وی انجام دهید. سکسکه خود به خود قطع خواهد شد ، پس نیازی به انجام کارهای اضافی دیگر مثل فشار دادن شکم کودک،خوراندن آب قند به وی و یا هر عمل دیگری که تنها باعث اذیت شدن او می شود،نیست.

شما به عنوان پدر و مادر تنها باید علل سکسکه ی کودکتان را پیدا کنید ! همین!!

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه