ایسنا: درد زایمان مهمترین علت تمایل افراد به وضع حمل به روش سزارین است که می توان با راه اندازی بخش زایمان بی درد در بیمارستانها و زایشگاه ها از آمار سزارین کاست. دکتر عطیه منصوری معاون آموزشی بیمارستان ام البنین دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: علی رغم توصیه های مکرر متخصصان مبنی بر بهترین نوع زایمان که زایمان طبیعی است، متاسفانه باز شاهد افزایش آمار سزارین در کشور هستیم. وی دلیل این امر را درد زایمانی دانست و تصریح کرد: به این ترتیب برای کاهش این درد راه کارهای مختلفی همچون بیهوشی با گاز، ان ...

 ایسنا: درد زایمان مهمترین علت تمایل افراد به وضع حمل به روش سزارین است كه می توان با راه اندازی بخش زایمان بی درد در بیمارستانها و زایشگاه ها از آمار سزارین كاست.
 
دكتر عطیه منصوری معاون آموزشی بیمارستان ام البنین دانشگاه علوم پزشكی مشهد، گفت: علی رغم توصیه های مكرر متخصصان مبنی بر بهترین نوع زایمان كه زایمان طبیعی است، متاسفانه باز شاهد افزایش آمار سزارین در كشور هستیم.
 
وی دلیل این امر را درد زایمانی دانست و تصریح كرد: به این ترتیب برای كاهش این درد راه كارهای مختلفی همچون بیهوشی با گاز، انجام حركات ورزشی، مراقبت بالینی یك بیمار یك ماما و بی حسی نخاعی قابل ارائه است.
 
دكتر منصوری با اشاره به اینكه در اغلب كشورها توانسته اند، با ارائه خدمات زایمان بی درد در بیمارستان ها و زایشگاه ها آمار عمل سزارین را كاهش دهند، افزود: امیدواریم مسئولان بهداشتی هر چه زودتر به راه اندازی این نوع خدمات در مراكز درمانی مبادرت كنند زیرا در غیر این صورت با توجه به افزایش آمار عمل سزارین شاهد عوارض ناگوار این عمل بر سلامت مادر و جنین خواهیم بود.
 
لازم به ذكر است؛ در ارائه خدمات زایمان بی درد به حضور تیم پزشكی شامل یك متخصص بیهوشی، تكنیسین بیهوشی، جراح زنان و ماما نیاز است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه