روزنامه خراسان:یک فوق تخصص گوارش گفت: زایمان به شیوه سزارین و دست کاری شکم در حین آن، باعث چسبندگی روده‌ها می‌شود. دکترمحمود اسحاق حسینی، فوق تخصص گوارش و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با ایسنا با اشاره به رشد روزافزون آمار جهانی عمل سزارین درایران اظهار کرد: باز کردن شکم به هر دلیلی مانند سزارین باعث چسبندگی روده و روده بند و انسداد روده می شود. وی استفاده از دستکش های جراحی و وجود پودر تالک را عامل اصلی انسداد دانست و گفت: این چسبندگی و انسداد باعث آزار زنان می شود، ه ...

روزنامه خراسان:یك فوق تخصص گوارش گفت: زایمان به شیوه سزارین و دست كاری شكم در حین آن، باعث چسبندگی روده‌ها می‌شود.
 
سزارین باعث چسبندگی روده‌ها می شود - تصویر 1
 
دكترمحمود اسحاق حسینی، فوق تخصص گوارش و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران در گفت و گو با ایسنا با اشاره به رشد روزافزون آمار جهانی عمل سزارین درایران اظهار كرد: باز كردن شكم به هر دلیلی مانند سزارین باعث چسبندگی روده و روده بند و انسداد روده می شود.
 
وی استفاده از دستكش های جراحی و وجود پودر تالك را عامل اصلی انسداد دانست و گفت: این چسبندگی و انسداد باعث آزار زنان می شود، هر چند ممكن است با زایمان بعدی و یا جراحی درمان یابد.
 
وی وجود دردهای مزمن و احساس تنگی و انسداد روده را از علایم این درگیری دانست و تاكید كرد: عوارض ناشی از سزارین تا سال ها گریبان گیر فرد است.
 
وی در پایان به زنان باردار توصیه كرد كه قبل از انتخاب عمل سزارین از عوارض آن آگاهی پیدا كنند و خاطر نشان كرد: به هیچ وجه سزارین را انتخاب اول خود قرار ندهید مگر آن كه بنا به شرایطی مجبور به انجام این كار شوید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه