سرما خوردگی کودکان را طبیعی درمان کنید (2)

سرما خوردگی کودکان را طبیعی درمان کنید (2)

نی نی بان: آیا کودک‌تان در سال 6 تا 10 بار از سرماخوردگی رنج می‌برد؟ آیا می‌دانید کارشناسان اعلام کرده‌اند که کودکان زیر 6 سال نباید به مقدار زیادی از داروهای سرماخوردگی و سرفه به علت عوارض خطرناک‌شان استفاه کنند؟ آیا می‌دانید برای بهبود سرماخوردگی کودک زیر شش سال‌تان چه کاری باید انجام دهید؟پاسخ کارشناسان به این سوال را می‌توانید در ادامه بخوانید.

 

سرما خوردگی کودکان را طبیعی درمان کنید (2) - تصویر 1

 

آبریزش یا گرفتگی بینی

 

ممکن است شما از راه‌های زیادی برای قطع مخاط کودک‌تان استفاده کنید، اما تمام آن مخاط‌ها کمک می‌کنند تا ویروس‌های سرماخوردگی از بینی و سینوس کودک شما بیرون آید. اگر دیدید که رنگ مخاط کودک‌تان از روشن به زرد و سبز تغییر کرد، نگران نشوید: این نشانه‌ای است از این‌که سیستم ایمنی بدن کودک شما در حال مبارزه با ویروس‌هاست، اما به این معنی نیست که او به آنتی‌بیوتیک احتیاج دارد.

درون بینی او چند قطره محلول سالین بریزید تا مخاط او نرم شود سپس آن‌ها را با پمپ مکش بیرون بیاورید.

 

آبریزش یا گرفتگی بینی: مرطوب کردن هوا

 

 

برای کمک به کاهش گرفتگی بینی او یک دستگاه بخور در اتاق فرزندتان قرار دهید. از آن‌جا که قارچ‌ها و باکتری‌ها به سرعت رشد می‌کنند، آب آن را روزانه عوض و دستگاه را کاملا تمییز کنید. دستورالعمل آن را به دقت بخوانید. گزینه بهتر دیگر این است که کودک‌تان را به حمام داغ ببرید یا او را در فضای بخار گرفته آن نگهدارید.

 

آبریزش یا گرفتگی بینی: بالا نگهداشتن سر کودک

 

در شب سر کودک خود را با بالشتی اضافه بالا نگه دارید تا مخاط بتواند بیرون بیاید. برای نوازدان سر تشک را با قرار دادن بالشتی زیر آن بالا نگهدارید.

 

تب

 

دمای بالای بدن کودک نشانه این است که سیستم ایمنی بدن او به سختی در حال مبارزه با ویروس‌های سرماخوردگی است. بنابراین بهتر است اجازه دهید تا تب دوره خودش را طی کند، مگر این‌که کودک احساس ناراحتی کند. استثنا: اگر کودک شما زیر 3 ماه است و 38 درجه سانتی گراد یا بشتر تب دارد، با پزشک او تماس بگیرید. تب در کودکان می‌تواند خطرناک باشد.

 

او را به حمام ببرید. 5 دقیقه حمام آب ولرم می‌تواند به او احساس خنکی بدهد و از درجه حرارت بدن او نیز بکاهد.

 

تب: تب‌بر ها

 

ایبوپروفن یا استامینوفن می‌تواند تب کودک شما را پایین آورد و درد او را کاهش دهد اما در مصرف آن‌ها زیاده‌روی نکنید. بر اساس مطالعه اخیر مرکز کودکان دانشگاه جانز هاپکینز، اکثر پدر و مادرها زمان مصرف بین داروها را رعایت نمی‌کنند و مقدار زیادی از آنها را به کودک بیمار خود می‌دهند. همیشه به کودک کمتر از 6 ماه استامینوفن -نه ایبوپروفن- بدهید و هیچ‌وقت به او آسپرین ندهید زیرا می‌تواند منجر به یک بیماری نادر و گاهی کشنده به نام سندرم ری شود.

 

تب: آب زیاد

 

بدن کودک شما آب زیادی را هنگام مبارزه با تب از دست می‌دهد بنابراین به مقدار زیاد به او مایعات دهید. سعی کنید عمل آب‌رسانی را با مواد خوراکی انجام دهید، مخصوصا آن‌هایی که شامل مخلوطی از آب و نمک هستند تا بدین طریق مایعات و الکترولیت‌های از دست‌رفته بدن او جبران شود.

 

زینک و ویتامین سی

 

سال گذشته مطالعه‌ای نشان داد که دو درمان مشهور و طبیعی سرماخوردگی -ویتامین سی و زینک- در واقع از سرماخوردگی جلوگیری نمی‌کنند و علائم آن را کاهش نمی‌دهند. یک مطالعه نشان داد که زینک ممکن است برای گرفتگی بینی مفید باشد. شاید شما بخواهید آن را برای خانواده خود امتحان کنید تا مطالعات بیشتری روی آن انجام گیرد.

طبیعی
گرفتگی بینی
تب
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه