نی نی بان: حال که شما باردارید شاید بخواهید زیبایی خود را به شیوه‌ای که به کودک شما آسیب نرساند، افزایش دهید تا در طول این 9 ماه یا حداقل در زمان‌هایی که شما مریض هستید یا مچ پایتان درد می‌کند و شب‌ها بی‌خوابید، زیباتر به نظر آیید و احساس بهتری داشته باشید؛ نگران نباشید، این روش ها دردناک نیستند. ما به شما می گوئیم چه کنید. 1. به برچسب‌ها بیشتر دقت کنید. پزشک‌تان به شما خواهد گفت که به طور کامل از محصولات محافظ پوست مثل آکوتان، تتراسیکلین، اسید سالیسیلیک موضعی و بنزوئیل پراکسید اجتناب کنید ...

نی نی بان: حال که شما باردارید شاید بخواهید زیبایی خود را به شیوه‌ای که به کودک شما آسیب نرساند، افزایش دهید تا در طول این 9 ماه یا حداقل در زمان‌هایی که شما مریض هستید یا مچ پایتان درد می‌کند و شب‌ها بی‌خوابید، زیباتر به نظر آیید و احساس بهتری داشته باشید؛ نگران نباشید، این روش ها دردناک نیستند. ما به شما می گوئیم چه کنید.

1.به برچسب‌ها بیشتر دقت کنید

پزشک‌تان به شما خواهد گفت که به طور کامل از محصولات محافظ پوست مثل آکوتان، تتراسیکلین، اسید سالیسیلیک موضعی و بنزوئیل پراکسید اجتناب کنید. اگر درباره آنچه استفاده می‌کنید مطمئن نیستید، با پزشک متخصص زایمان خود مشورت کنید. تعدادی از کارشناسان معتقدند ماده شیمیایی موجود در لاک ناخن (دیبوتال فتالات) ممکن است برای جنین مضر باشد. بهتر است از فرمالدئيد و تولوئن نیز خودداری کنید. خوشبختانه لاک‌های بسیاری وجود دارند که شامل این مواد نیستند.

2.از مواد طبیعی استفاده کنید

ممکن است پزشک‌تان به شما بگوید خودتان را محدود نکنید زیرا مواد نگهدارنده پوست به سلامت کودک شما آسیب نمی رسانند. اما بسیاری از مادران سعی می‌کنند تا از محصولاتی با مواد شیمیایی عجیب یا افزودنی‌ها اجتناب کنند. به خاطر بسپارید چیزی که با پوست شما در تماس باشد، در نهایت به بدن و رگ‌های خونی‌ شما انتقال خواهد یافت. این شبیه آن است که شما هنگام بارداری از غذاهای بد اجتناب می‌کنید تا کودکان را در معرض غذاهای سالم و مفید قرار دهید. کیم وال مدیر شرکت اپیسنیکال، شرکت محصولات محافظ طبیعی پوست می‌گوید: «موادی که باید از آنها اجتناب کرد شامل پارابن، عطرها و مواد نفتی است. پوست شما ممکن است در زمان بارداری نسبت به قبل حساس‌تر باشد بنابراین هر چه از مواد شیمیایی کمتری استفاده کنید، احتمال واکنش پوست شما کمتر خواهد بود.»

3.با کرم‌های پوشاننده زیباتر به نظر آیید

بارداری موجب التهاب پوست می‌شود. وال می‌گوید: «این مورد برای همه مادران یکسان نیست». هورمون‌های باردای می‌تواند موجب لکی، سرخی پوست، جوش و پف صورت شود. اما به ما اعتماد کنید، بیشتر کرم‌ها برای شما مناسب نخواهند بود. آنها به پوست شما آسیب می‌رسانند و معمولا اینطور به نظر می‌آید که شما سعی دارید چیزی را بپوشانید. به جای آن از پودر صورت یا مرطوب کننده رنگی روشن و بدون روغن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که رنگ صورت می‌تواند در طول بارداری تغییر کند بنابراین شاید مجبور شوید از رنگی تیره یا روشن‌تر از زمان قبل از بارداری استفاده کنید.

4.به زیبایی خود بیشتر توجه کنید

اگر پف کرده و چاق به نظر می‌آیید (حتی اگر هستید) مطمئنا می‌خواهید بخش‌هایی از بدن‌تان را که نسبت به آن احساس خوبی دارید بیشتر نشان دهید، حتی اگر لب‌ها یا چشم‌های شما باشد. اکنون زمان آن است تا رنگی جدید و جذاب برای لب‌ یا چشم‌هایتان انتخاب کنید. بیشتر مادران از اینکه صورت آنها هنگام بارداری پر از لک می‌شود، شکایت می‌کنند. شما می‌توانید لک‌های صورتتان را با این شیوه از بین ببرید: از سایه‌ای تیره برای زیر استخوان‌ گونه‌تان و از رنگی روشن‌تر برای برآمدگی گونه‌تان استفاده کنید تا بیشتر به چشم آیند.

5.آرایشگر خود را با دقت انتخاب کنید

تا سه ماه اول بارداری، دوره‌ای که کودک‌تان آسیب پذیرتر است، از رنگ کردن موها بپرهیزید. شاید در دوره بارداری‌تان بخواهید موهایتان را های‌لایت کنید، در این صورت می‌توانید از رنگ‌های کاملا طبیعی که از حنا یا آمونیاک و پراکسید کمتری ساخته شدند، استفاده کنید. خبر خوش این است که شما در سه ماه دوم یا سوم بارداری همچنان می‌توانید موهایتان را رنگ یا ناخن‌هایتان را مانیکورکنید. اما بهتر است به آرایشگر خود بگویید باردار هستید حتی اگر هنوز این موضوع را به دیگران نگفته‌اید. در این صورت او از مواد شیمیایی مضر کمتری استفاده خواهد کرد. زمانی که در سالن آرایشگاه هستید، مطمئن شوید آنجا مجهز به سیستم تهویه است. نفس کشیدن در چنین محیطی ممکن است به ریه‌های شما و همچنین رشد کودکتان آسیب برساند. اگر نمی‌دانید آرایشگر شما از چه لاکی استفاده می‌کند، لاک خودتان را که فاقد دیبوتال فتالات است برای مانیکور و پدیکور ناخن‌هایتان ببرید.

6.با پوست خود مهربان‌تر باشید

سعی می‌کنید از پوست خود محافظت کنید؟ اگر شما پوستی چرب دارید، از محصولات خشک استفاده کنید. از پاک کننده‌های صورتی استفاده کنید که برای پوست‌های چرب مناسب است (اما از آنهایی که اسید سالیسیلیک، بنزوئیل پراکسید یا رتینوئید دارند بپرهیزید.) پوست‌های خشک و پوسته شده را مرطوب کنید و از پاک کننده صورت ملایم استفاده کنید. همچنین باید از آب‌های کلردار بپرهیزید چون پوست را خشک می‌کنند.

7.در معرض آفتاب قرار نگیرید

تا به حال درباره ماسک بارداری شنیده‌اید؟ این ماسک‌ها مختص زمانی است که پوست شما لک می‌شود و نور آفتاب می‌تواند آن را تشدید کند. بنابراین سعی کنید زیاد در معرض آفتاب قرار نگیرید یا از آفتابگیر استفاده کنید. اگر لکه‌های تیره روی پوست خود دیدید، نگران نشوید، آنها پس از بارداری شما از بین خواهند رفت. تا آن زمان شما می‌توانید آنها را با آرایش بپوشانید. درباره آن با پزشک‌تان مشورت کنید تا مطمئن شوید که این لکه‌ها ناشی از عامل دیگری نیستند. پزشک ممکن است به شما راه‌های درمان دیگری نیز نشان دهد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه