نی نی بان: کودکان امروز فرصت‌ بسیار کمی برای بازی‌های بدون ساختار و نامرتبی که ما در گذشته انجام می‌دادیم، دارند. هر کودکی سرگرمی مخصوص به خود را دارد اما یک چیزی است که تمام کودکان در آن ماهرانه عمل می‌کنند: ریخت و پاش. در واقع زندگی کردن با یک کودک ممکن است گاهی به شما این احساس را بدهد که در دام ریخت و پاش‌ها و لباس‌های کثیف او گیر افتاده‌اید. صبر زیادی لازم است اگرچه می‌توانید به او تمییز کردن را آموزش دهید. فقط مراقب باشید، هنگامی که این عادات خوب را به او یاد می‌دهید، به تمام ریخت ...

نی نی بان: کودکان امروز فرصت‌ بسیار کمی برای بازی‌های بدون ساختار و نامرتبی که ما در گذشته انجام می‌دادیم، دارند. هر کودکی سرگرمی مخصوص به خود را دارد اما یک چیزی است که تمام کودکان در آن ماهرانه عمل می‌کنند: ریخت و پاش. در واقع زندگی کردن با یک کودک ممکن است گاهی به شما این احساس را بدهد که در دام ریخت و پاش‌ها و لباس‌های کثیف او گیر افتاده‌اید. صبر زیادی لازم است اگرچه می‌توانید به او تمییز کردن را آموزش دهید. فقط مراقب باشید، هنگامی که این عادات خوب را به او یاد می‌دهید، به تمام ریخت و پاش‌های او «نه» نگویید زیرا او با بعضی از این فعالیت‌ها است که جهان اطراف خود را می‌شناسد و مهارت‌هایش را پرورش می‌دهد. ما در اینجا به شما خواهیم گفت چرا این فعالیت‌ها برای کودکتان مناسب است.

 

استقلال را به او بیاموزید

 

زمانی که کودکتان کنترل بیشتری بر میز غذای خود دارد، ریخت و پاش کمتری خواهد داشت. اما نتیجه آن چیست؟ کودکی مستقل و با اعتماد به نفس.

 

زمانی که او شروع به خوردن غذاهای جامد کرد، به او قاشقی دهید. (حتی اگر مجبور باشید در این کار به او کمک کنید) در سن 1 سالگی او می‌تواند مواد را با انگشت خود بردارد. در سن 3 سالگی به او چنگالی دهید و هنگامی که وارد پیش دبستانی شد به او بیاموزید چگونه از پارچ برای لیوان خود نوشیدنی بریزد. این کارهای ساده کنترل ماهیچه‌های او را بیشتر خواهد کرد و او را مستقل بار خواهد آورد.

 

 

با هنرهای مختلف خلاقیت او را افزایش دهید

 

تمام چیزی که به آن احتیاج دارید یک میز و چند وسیله است: قیچی، ماژیک، رنگ، مداد شمعی و چسب است. شما می‌توانید با قرار دادن روزنامه‌ای در زیر دست و اطراف او از این بهم ریختگی جلوگیری کنید.

 

با این روش شما خلاقیت او را بر می‌��نگیزید. به علاوه، طریقه بریدن اشیا با قیچی، چسبندن اشیا به هم، استفاده از مداد و رنگ را به او خواهید آموخت.

 

ریخت و پاش به کودکان چه می آموزد؟ (2) - تصویر 2

 

تخیل او را برانگیزید

 

شبیه حیاط، فضایی را به ریخت و پاش کودکتان در خانه اختصاص دهید، جایی که مجبور نیستید به سرعت تمیزش کنید. این مکان را از لوازم الکترونیکی، بازی‌های ویدیویی و تلویزیون دور نگه دارید. بگذارید تخیل کودکتان آزاد باشد.

 

به خاطر داشته باشید، چیزی که ممکن است برای شما ریخت و پاش به نظر آید، ممکن است برای کودکتان مرحله‌ای از پیشرفت باشد، بنابراین اجازه دهید که او لوازمش را بهم بریزد.

 

 

از او بخواهید ریخت و پاش خود را تمیز کند

 

بدیهی است که هیچ کس نمی‌خواهد در خانه‌ای بهم ریخته زندگی کند. خوشبختانه باید بگوییم که بهتر است کودک شما با تمیز کردن ریخت و پاش‌های خود از ابتدا آشنا شود و به این قوانین عادت کند. قبل از این که او فعالیتی را آغاز کند به او بگویید که ریخت و پاش تنها در هنگام بازی قابل قبول است، اما زمانی که بازی پایان یافت، او مجبور است هر چیزی را سر جای خود قرار دهد، اگر می‌خواهد دوباره آن را انجام دهد. اگر او این کار را به درستی انجام داد، برای او پاداشی در نظر بگیرید، به عنوان مثال شیرینی بیشتری به او دهید یا برایش لوازم شن بازی بیشتری بخرید.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه