نی نی بان: اگر شما زنی سالم هستید، بارداری‌تان طبیعی است و در محیطی امن کار می‌کنید، می‌توانید به کار کردن خود تا زمان زایمان یا نزدیک به آن ادامه دهید. تا جایی که امکان دارد به خودتان سخت نگیرید، به‌خصوص در آخرین روزهای بارداری‌تان که خیلی زود خسته می‌شوید. در ادامه نکاتی ساده اما مهم پیشنهاد شده است که با رعایت آن‌ها می‌توانید تا آخرین روزهای بارداری کار خود را حفظ کنید. در سفرهای کاری چه باید کرد؟. بیشتر زنان باردار می‌توانند به سلامت سفر کنند، اما قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید، به‌ ...

نی نی بان: اگر شما زنی سالم هستید، بارداری‌تان طبیعی است و در محیطی امن کار می‌کنید، می‌توانید به کار کردن خود تا زمان زایمان یا نزدیک به آن ادامه دهید. تا جایی که امکان دارد به خودتان سخت نگیرید، به‌خصوص در آخرین روزهای بارداری‌تان که خیلی زود خسته می‌شوید. در ادامه نکاتی ساده اما مهم پیشنهاد شده است که با رعایت آن‌ها می‌توانید تا آخرین روزهای بارداری کار خود را حفظ کنید.

 

دور زدن بیکاری در بارداری، چطور در محل کار مراقب خود باشید - تصویر 1

 

در سفرهای کاری چه باید کرد؟

بیشتر زنان باردار می‌توانند به سلامت سفر کنند، اما قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید، به‌خصوص اگر از خانه خود بسیار دور می‌شوید. پیشنهاد می‌شود نسخه‌ای از مدارک پزشکی‌تان را با خود ببرید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. امکانات پزشکی موجود در آن مکان را نیز بررسی کنید.

اگر در فکر سفر هستید، بهترین زمان مسافرت سه ماه دوم بارداری‌تان است. این زمانی است که شما حالت تهوع سه ماه اول را گذرانده‌اید و هنوز به خستگی ماه‌های آخر دچار نشده‌اید.

هواپیماها معمولا پروازها را برای زنان باردار محدود می‌کنند. اگر شما مجبورید پس از سه ماه دوم بارداری‌تان با هواپیما سفر کنید، از مقررات بارداری آنها مطلع شوید.

 

چه ��وال‌هایی باید از همکارانی که این تجربه را داشته‌اند، بپرسم؟

اگر در محل کارتان افرادی هستند که باردار‌ند یا فرزندانی کوچک دارند، در زمانی مناسب (برای مثال وقتی تنها هستید) از آن‌ها بخواهید پیشنهادهای لازم را به شما بدهند.

سوال‌هایی که می‌توانید از آن‌ها بپرسید شامل موارد زیر است:

·        چگونه پیشنهاد مرخصی دادید؟

·        وقتی این موضوع را مطرح کردید، رییس و همکاران چه عکس‌العملی نشان دادند؟

·        چگونه ظاهر خود را در طول خستگی سه ماه آخر حفظ کردید؟

·        چگونه حواس پرتی خود را کنترل کردید؟

·        آیا سازمان یا گروهی برای حمایت از والدین وجود دارد؟

·        روش شما برای حفظ تعادل میان خانواده و کار چیست؟

·        آیا قادر به تنظیم برنامه‌ای انعطاف‌پذیر بوده‌اید؟

 

چه کنم اگر کارفرما در دوران بارداری از من حمایت نکند؟

بعضی از کارفرماها شرایط بارداری کارکنان خود را درک می‌کنند و موقعیت را برای آن‌ها ساده‌تر می‌کنند. اما بعضی‌ها دلسوز نیستند و ممکن است درباره این‌که بارداری شما شرایط را برای آن‌ها سخت‌تر کرده، شکایت و به شما بی‌احترامی کنند.

اما هیچ کس نباید با شما بد رفتاری کند زیرا شما باردار هستید. کارفرماها باید مطالق قانون تبعیض بارداری با شما برخورد کنند.

اگر نمی‌توانید کاری را که قبلا انجام می‌دادید اکنون انجام دهید، برای مثال نمی‌توانید مدت طولانی بایستید یا فعالیت‌های سنگین کنید، کارفرما باید با شما مثل کارکنان دیگری که ناتوانی موقتی دارند برخورد کند. به بیان دیگر اگر شما درخواست کارهایی سبک‌تر کردید، نمی‌تواند پیشنهاد شما را رد کند.

در آخر اگر به این نتیجه رسیدید که رییس‌تان در مورد شما سخت‌گیری می‌کند، تصمیم با خودتان است، می‌توانید به کار کردن خود ادامه دهید یا آن را به نفع خود، خانواده‌ و فرزندتان رها کنید.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه