ایرنا: سالانه شمار زیادی از کودکان بخاطر استنشاق دود سیگار والدین و اطرافیان به امراض مختلف مبتلا می شوند در حالی که بسیاری از همین کودکان نیز به تبعیت از والدین به سیگار روی می آورند و سپس بیمار می شوند. طبق آمار موجود، بیش از ۷۰ درصد افراد سیگاری، والدین سیگاری دارند که این نشان دهنده نقش موثر نهاد خانواده در ترویج مصرف دخانیات در جامعه است. در چهارمین روز از هفته ملی بدون دخانیات با عنوان ترفند صنایع دخانی، ترویج مصرف دخانیات در خانواده ، نامگذاری شده است. صنایع دخانی به طور فزاینده ای ا ...

ایرنا: سالانه شمار زیادی از كودكان بخاطر استنشاق دود سیگار والدین و اطرافیان به امراض مختلف مبتلا می شوند در حالی كه بسیاری از همین كودكان نیز به تبعیت از والدین به سیگار روی می آورند و سپس بیمار می شوند.

طبق آمار موجود، بیش از ۷۰ درصد افراد سیگاری، والدین سیگاری دارند كه این نشان دهنده نقش موثر نهاد خانواده در ترویج مصرف دخانیات در جامعه است.

در چهارمین روز از هفته ملی بدون دخانیات با عنوان ترفند صنایع دخانی، ترویج مصرف دخانیات در خانواده ، نامگذاری شده است.

صنایع دخانی به طور فزاینده ای از روش ها و شیوه های جدید برای بالابردن سطح فروش محصولات خود بهره می گیرند كه مهم ترین آنها ترویج مصرف دخانیات در خانواده است.

مصرف دخانیات در اجتماع در گذشته بین كودكان و زنان ، امری ناپسند بود كه جامعه آن را نمی پذیرفت اما صنایع دخانی برای دستیابی به سودهای كلان ، خانواده ها را هدف گرفتند و با استفاده از ترویج مصرف قلیان توانستند به خانه ها راه پیدا كنند و قبح مصرف محصولات دخانی را از بین ببرند.

عبارات فریبنده ای مانند سیگارهای لایت یا سبك و همچنین توتون های میوه ای راهی برای گمراه كردن جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان و همچنین زنان از سوی كمپانی های دخانی است.

بنا به اعلام دبیرخانه ستاد كشوری كنترل و مبارزه ملی با دخانیات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، هم اكنون ۲۰ درصد افراد سیگاری در جهان را زنان تشكیل می دهند و اغلب آنان مادران و زنان خانواده هستند. همچنین ۷۰۰ میلیون كودك در جهان در معرض دود سیگار والدین خود قرار دارند.

والدین سیگاری تاثیر بسزایی روی فرزندان خود در گرایش به مصرف دخانیات دارند بنابراین افزایش آگاهی و تقویت مهارت های لازم برای خانواده ها، راهكارهایی برای مقابله با ترفندهای صنایع دخانی است.

با توجه به اینكه خانواده سالم، محور اصلی جامعه عاری از دخانیات است، ممنوعیت كامل تبلیغات صنایع دخانی می تواند اعضای خانواده را در برابر این محصولات مرگبار محافظت كند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه