در چه سنی باردار شویم؟

ایسنا: یک متخصص زنان، زایمان و نازایی با بیان این که بارداری در سنین پایین یعنی حداقل زیر ۱۷ سال و همچنین در سنین بسیار بالا یعنی بالای ۳۵ سال بارداری پرخطر محسوب می شود، گفت: بارداری های پر خطر احتمال ایجاد بیماریهای مختلف در کودکان به ویژه اختلالات مغزی را افزایش می دهد.
 
در چه سنی باردار شویم؟ - تصویر 1
 
دکتر مهناز شریفی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بارداری پر خطر که بارداری HIGH RISK نامیده می شود، سلامت مادر و به ویژه سلامت جنین را به طور جدی به خطر می اندازد.
 
وی با تاکید بر این که از این جهت، زنانی که در سنین بسیار بالا و پایین باردار می شوند، باید از بسیاری مراقبت‌های ویژه در دوران بارداری برخوردار باشند، افزود: در بارداری‌های نرمال یعنی بارداری در سنین بین ۲۰ تا ۳۰ سال، انجام یکبار معاینه ماهانه توسط پزشک تا ماه هفتم بارداری کافی است.
 
این متخصص ادامه داد: اما در بارداری های پر خطر نه تنها این تعداد معاینات کافی نیست، بلکه زنان باردار در این سنین علاوه بر افزایش شمار معاینات پزشک باید تحت مراقبت های ویژه پزشکی از جمله انجام برخی آزمایشات نیز قرار گیرند.
 
زنان مبتلاء به دیابت و امراض قلبی، مراقبت های ویژه در طی بارداری را جدی بگیرند.
 
دکتر شریفی در ادامه ابتلاء به برخی از بیماریها را در به مخاطره انداختن سلامت بارداری مؤثر خواند و خاطرنشان کرد: در این میان، ابتلاء به دیابت، چاقی و اضافه وزن، فشار خون، کم کاری و پرکاری تیروئید و به ویژه امراض قلبی، بیشتر از سایر بیماریها سلامت مادر و جنین را به خطر می اندازد.
 
وی تصریح کرد: به همین جهت این افراد نیز باید در هنگام بارداری به طور دقیق تحت نظر پزشک قرار گیرند تا از وقوع هر گونه عارضه جدی از جمله افزایش قند یا فشار خون که خطر ابتلاء به بیماریهای مختلف را در جنین افزایش می دهد، پیشگیری کنند.
بارداری
زنان
سن
سلامت
جنین
خطر
ختلالات مغزی
معاینه
دیابت
فشارخون
تیروئید
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه