ایسنا: یک متخصص زنان، زایمان و نازایی با بیان این که بارداری در سنین پایین یعنی حداقل زیر ۱۷ سال و همچنین در سنین بسیار بالا یعنی بالای ۳۵ سال بارداری پرخطر محسوب می شود، گفت: بارداری های پر خطر احتمال ایجاد بیماریهای مختلف در کودکان به ویژه اختلالات مغزی را افزایش می دهد. دکتر مهناز شریفی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بارداری پر خطر که بارداری HIGH RISK نامیده می شود، سلامت مادر و به ویژه سلامت جنین را به طور جدی به خطر می اندازد. وی با تاکید بر این که از این جهت، زنانی که در سنین بسیار بال ...

ایسنا: یك متخصص زنان، زایمان و نازایی با بیان این كه بارداری در سنین پایین یعنی حداقل زیر ۱۷ سال و همچنین در سنین بسیار بالا یعنی بالای ۳۵ سال بارداری پرخطر محسوب می شود، گفت: بارداری های پر خطر احتمال ایجاد بیماریهای مختلف در كودكان به ویژه اختلالات مغزی را افزایش می دهد.
 
در چه سنی باردار شویم؟ - تصویر 1
 
دكتر مهناز شریفی با اعلام این مطلب اظهار كرد: بارداری پر خطر كه بارداری HIGH RISK نامیده می شود، سلامت مادر و به ویژه سلامت جنین را به طور جدی به خطر می اندازد.
 
وی با تاكید بر این كه از این جهت، زنانی كه در سنین بسیار بالا و پایین باردار می شوند، باید از بسیاری مراقبت‌های ویژه در دوران بارداری برخوردار باشند، افزود: در بارداری‌های نرمال یعنی بارداری در سنین بین ۲۰ تا ۳۰ سال، انجام یكبار معاینه ماهانه توسط پزشك تا ماه هفتم بارداری كافی است.
 
این متخصص ادامه داد: اما در بارداری های پر خطر نه تنها این تعداد معاینات كافی نیست، بلكه زنان باردار در این سنین علاوه بر افزایش شمار معاینات پزشك باید تحت مراقبت های ویژه پزشكی از جمله انجام برخی آزمایشات نیز قرار گیرند.
 
زنان مبتلاء به دیابت و امراض قلبی، مراقبت های ویژه در طی بارداری را جدی بگیرند.
 
دكتر شریفی در ادامه ابتلاء به برخی از بیماریها را در به مخاطره انداختن سلامت بارداری مؤثر خواند و خاطرنشان كرد: در این میان، ابتلاء به دیابت، چاقی و اضافه وزن، فشار خون، كم كاری و پركاری تیروئید و به ویژه امراض قلبی، بیشتر از سایر بیماریها سلامت مادر و جنین را به خطر می اندازد.
 
وی تصریح كرد: به همین جهت این افراد نیز باید در هنگام بارداری به طور دقیق تحت نظر پزشك قرار گیرند تا از وقوع هر گونه عارضه جدی از جمله افزایش قند یا فشار خون كه خطر ابتلاء به بیماریهای مختلف را در جنین افزایش می دهد، پیشگیری كنند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه