به گزارش سرویس بهداشت ایسنا. دکترعرب گل در خصوص شیوه برخورد والدین با این کودکان گفت: والدین باید قبل از شروع سال تحصیلی به تدریج کودک را با محیط مدرسه آشنا کنند مثلا اگر در مدرسه دوره‌های تابستانی برگزار می‌شود کودک را در آن دوره‌ها ثبت نام کنند. وی افزود: همچنین لازم است در موقعیت‌های امن کودک را برای چند ساعت از خود جدا کنند تا اضطراب و ترس از جدایی کم کم در کودک از بین برود. دکترعرب گل با انتقاد از برخورد والدینی که با هیجانات هنگام خداحافظی با کودک نظیر گریه همراه می‌شوند، گفت: والدین ...

 به گزارش سرویس بهداشت ایسنا

 دکترعرب گل در خصوص شيوه برخورد والدين با اين کودکان گفت: والدين بايد قبل از شروع سال تحصيلي به تدريج کودک را با محيط مدرسه آشنا کنند مثلا اگر در مدرسه دوره‌هاي تابستاني برگزار مي‌شود کودک را در آن دوره‌ها ثبت نام کنند.

وي افزود: همچنين لازم است در موقعيت‌هاي امن کودک را براي چند ساعت از خود جدا کنند تا اضطراب و ترس از جدايي کم کم در کودک از بين برود.

دکترعرب گل با انتقاد از برخورد والديني که با هيجانات هنگام خداحافظي با کودک نظير گريه همراه مي‌شوند، گفت: والدين بايد در هنگام جدايي از کودک و سپردن او به معلم، مراسم خداحافظي را کوتاه و با قاطعيت با او برخورد کنند ولي در مواردي که اين ترس بسيار شديد است مراجعه به روانپزشک ضروري است.

وي ايجاد اطمينان روحي براي کودک را ضروري دانست و گفت: والدين بايد به کودک خود اطمينان دهند راس ساعت مقرر به دنبال او مي‌آيند ولي از فريب و وعده دروغ دادن بپرهيزند

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه