نی نی بان: اسهال یکی از بیماری‌های رایج میان کودکان است. یک عفونت ویروسی می‌تواند منجر به اسهال شود. ما به عنوان والدین باید نسبت به نشانه‌های آن در کودکان آگاه باشیم. اگر به دنبال راههایی برای جلوگیری اسهال در کودکتان هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. اسهال چیست و علائم آن کدام است؟. اسهال زمانی رخ می‌دهد که فعالیت روده بیش از حد معمول شده باشد که نتیجه آن کاهش قوام مدفوع (آبکی شدن مدفوع) است. شما می‌توانید نشانه‌های زیر را در کودکانی که مبتلا به این نوع بیماری شده‌اند، جستجو کن ...

نی نی بان: اسهال یکی از بیماری‌های رایج میان کودکان است. یک عفونت ویروسی می‌تواند منجر به اسهال شود. ما به عنوان والدین باید نسبت به نشانه‌های آن در کودکان آگاه باشیم. اگر به دنبال راههایی برای جلوگیری اسهال در کودکتان هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

 

درمان اسهال کودک، آنچه که باید بدانید - تصویر 1

 

اسهال چیست و علائم آن کدام است؟

 

اسهال زمانی رخ می‌دهد که فعالیت روده بیش از حد معمول شده باشد که نتیجه آن کاهش قوام مدفوع (آبکی شدن مدفوع) است. شما می‌توانید نشانه‌های زیر را در کودکانی که مبتلا به این نوع بیماری شده‌اند، جستجو کنید:

 

·        تب

·        بی‌اشتهایی

·        بیماری

·        دل درد

 

اسهال می‌تواند خطرناک باشد زیرا کودک شما آب و نمک بدن خود را از دست می‌دهد. در این مواقع باید بی‌آبی بدن را جبران و آن را هیدراته کرد.

 

چگونه می‌توان از اسهال جلوگیری کرد؟

 

می‌توان با شستن مناسب میوه‌ و سبزیجات و شستن دست‌ها‌ قبل از مصرف غذا از اسهال جلوگیری کرد. در این صورت میکروب‌هایی که موجب اسهال می‌شوند دیگر به بدن راه پیدا نخواهند کرد.

 

چه باید کرد اگر کودکم به این بیماری مبتلا شود؟

 

ضروری است او را نزد یک متخصص ببرید و بدن او را هیدراته کنید زیرا بدن کودک شما به دلیل اسهال و استفراغ، آب زیادی ا�� دست داده است.

 

از چه کارایی باید پرهیز کرد؟

 

از دادن نوشیدنی‌های شیرین، آب میوه، چای شیرین و آنهایی که اسهال و استفراغ را شدت می‌بخشند، خودداری کنید. این مواد به اندازه کافی نمک برای جبران ندارند.

 

از مصرف درست غذا و نوشیدنی‌های کودکتان اطمینان حاصل کنید تا بهبود او را سرعت بخشید. اگر کودک شما مواد غذایی مناسب نخورد، احتمال بی آبی بدن او وجود خواهد داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه