نی نی بان: اگر هنگام حمام کردن کودک متوجه شدید که در حال خوردن کف صابون است، نگران نشوید، تقریباً هیچ مشکلی پیش نمی‌­آید. البته نباید کودک را به این کار تشویق کرد، بلکه او را از کاری که می‌­کند بازدارید، اما خودتان دچار نگرانی نشوید. در واقع تا به حال هیچ کودکی به خاطر خوردن کف صابون دچار بیماری نشده است. خوردن کف صابون ممکن است به دلیل دردهای شکمی کودک باشد و اگر کودک بیش از حد کف صابون بخورد، آن را بر می­‌گرداند. بسیاری از کودکان نیز اولین باری که کف صابون می‌­خورند به دلیل طعم ناخوشای ...

نی نی بان: اگر هنگام حمام کردن کودک متوجه شدید که در حال خوردن کف صابون است، نگران نشوید، تقریباً هیچ مشکلی پیش نمی‌­آید. البته نباید کودک را به این کار تشویق کرد، بلکه او را از کاری که می‌­کند بازدارید، اما خودتان دچار نگرانی نشوید. در واقع تا به حال هیچ کودکی به خاطر خوردن کف صابون دچار بیماری نشده است.

 

حمام کردن کودکان، کودک‌تان کف صابون خورده است؟ - تصویر 1

 

خوردن کف صابون ممکن است به دلیل دردهای شکمی کودک باشد و اگر کودک بیش از حد کف صابون بخورد، آن را بر می­‌گرداند. بسیاری از کودکان نیز اولین باری که کف صابون می‌­خورند به دلیل طعم ناخوشایند صابون آن را به بیرون تف می‌­کنند و دیگر هرگز این کار را تکرار نمی‌­کنند. اگر هم آن را قورت دهند باز هم جای نگرانی نیست، چون مقدار صابون حل شده در حجم آبی که کودک خورده است بسیار ناچیز است.

 

حتی اگر پیش از حمام کردن کودک، وان را با مواد تمیزکننده شسته‌­اید، باز هم مشکلی پیش نمی­‌آید، فقط سعی کنید او را از ادامه دادن به این کار بازدارید. در واقع مقداری از مواد تمیز کننده که کودک با این کار به درون معده خود می­‌برد بسیار کمتر از زمانی است که به استخر می‌­رود.

البته بهتر است به جای این‌که کودک را درون آب آغشته به کف قرار دهید، وان حمام را از آب تمیز پرکنید و تعدادی اسباب بازی مخصوص حمام هم کنار دست‌اش بگذارید. این کار باعث می‌­شود کودک چنان سرگرم بازی با این وسایل در آب شود که فرصتی برای خوردن آب ��اخل وان پیدا نمی‌کند.

همچنین می‌­توانید یک لیوان کوچک لیموناد برای کودک درست کنید و زمانی که او در وان است این لیموناد را برایش بیاورید. به این ترتیب یک مهارت جدید را هم به او آموزش داده‌­اید. با این کار کودک یاد می­‌گیرد که تنها باید از لیوان بنوشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه