توصیه‌های یک معلم‌ به والدین

توصیه‌های یک معلم‌ به والدین

نی نی بان: بخش مهمی از موفقیت تحصیلی کودکان به رابطه معلم‌ و والدین کودک باز می‌گردد. گاهی معلم‌ها نمی‌توانند آنچه را که می‌خواهند روشن و واضح به والدین بگویند که ما در این جا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.

 

توصیه‌های یک معلم‌ به والدین - تصویر 1

 

تمام آنچه کودکتان می‌گوید، واقعیت ندارد

 

کودکان دوست دارند تا وقایع را به نفع خودشان تغییر دهند یا آن را طوری بازگو کنند که برای شنونده جالب باشد و این گاهی واقعیت را تغییر می‌دهد. اگر شما درباره آنچه در مدرسه کودکتان اتفاق می‌افتد، نگران هستید و احساس می‌کنید که تمام حرف‌های کودکتان واقعیت دارد، می‌توانید از ما درباره آنچه در خانه شما اتفاق می‌افتد سوال کنید. شاید از شنیدن آنچه او برای ما تعریف می‌کند، شگفت زده شوید.

 

کودکتان آنچه می‌بیند را انجام می‌دهد، نه آنچه می‌شنود

 

والدین اولین معلم‌های کودکان هستند. آنها شما را از لحظه تولد مشاهده کرده‌اند و رفتارهایتان را الگوی خود قرار داده‌اند. اگر شما عادت دارید تا کلام دیگران را قطع کنید، کودکتان نیز این گونه رفتار خواهد کرد یا اگر شما مقابل کودکتان دروغ‌های مصلحتی می‌گویید، او نیز به این نتیجه می‌رسد که دروغ گفتن قابل قبول است. بنابراین بهترین الگوی او باشید.

 

تکالیف مدرسه مخصوص کودکتان است، نه شما

 

همه ما موفقیت کودکانمان را می‌خواهیم. دیدن آنچه برای ما ساده است اما کودکمان با آن دست و پنجه نرم می‌کند، ناراحت کننده است و به همین دلیل بیشتر مواقع والدین تکالیف کودکانشان را خود انجام می‌دهند. بهترین راه این است که به آنها اجازه دهید با مشکلاتشان رو به رو شوند و خودشان راه حلی برای آن پیدا کنند. این روش مهارت حل مشکلات آنها را بهبود می‌بخشد. کافی است تنها کنارشان باشید تا در مواقع لازم از آنها حمایت کنید اما در کارشان دخالت نکنید زیرا با این روش تنها این پیغام به آنها منتقل می‌شود: «تو توانایی انجام این کار را نداری.»

 

توانایی کودک شما بیش از آنچه فکر می‌کنید، است

 

بر خلاف آن چه دیگران اعتقاد دارند، کودک شما فردی مستقل است و توانایی‌های زیادی دارد. او می‌تواند تحقیقی را از کامپیوتر انجام دهد، ظرف‌ها را جابه جا و خانه را تمییز کند، درست همان کارهایی که شما به تنهایی انجام می‌دهید. بهتر است مسئولیت بعضی کارها را به او بسپارید تا حس استقلال در او تقویت شود. حس اعتماد به نفس او نیز از این که شما به او اعتماد کردید، بالا خواهد رفت.

معلم
والدین
مدرسه
الگو
تکالیف
رفتار
موفقیت
تحصیل
استقلال
اعتماد به نفس
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه