تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها

تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها
 روزنامه ایران: هوش فضایی که مربوط به تجسم سه‌بعدی اشیا است، بیش از هر چیزی با هنر در ارتباط بوده و باعث تقویت درک کودک از محیط پیرامون و اشیای موجود در آن می‌شود. 
 
تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها - تصویر 1
 
هوش فضایی کودک خود را تقویت کنید. هوش فضایی که مربوط به تجسم سه‌بعدی اشیا است، بیش از هر چیزی با هنر در ارتباط بوده و باعث تقویت درک کودک از محیط پیرامون و اشیای موجود در آن می‌شود.
 
محققان معتقدند پرورش هوش فضایی کودکان باعث می‌شود تا آنها در بزرگسالی در رشته‌های طراحی، عکاسی، معماری، مهندسی و هنر موفق شوند. در حال حاضر اسباب‌بازی‌های مختلفی برای پرورش این جنبه از هوش کودکان طراحی و ارائه شده است.
 
از آنجا که روانشناسان پایان دوسالگی را بهترین زمان برای تقویت هوش فضایی کودکان می‌دانند، تهیه این نوع اسباب‌بازی کمک زیادی به پرورش ذهنی کودکان می‌کند.
 
در این نوع اسباب‌بازی‌ها شکل‌های مختلفی طراحی شده است. به کودک کمک کنید تا مکعب‌ها، مستطیل‌ها و مربع‌ها را در محل صحیح خود قرار دهد. به او بیاموزید چگونه اندازه‌های اضلاع اشکال را با محل خودش تطبیق دهد و زاویه‌های آن را بر جای خود منطبق کند.
 
البته استفاده از مقوا و برش مثلث، مربع و یا مستطیل در مرکز مقوا و جدا کردن آن هم روش ساده‌ای است که با استفاده از آن نیازی به تهیه اسباب‌بازی نخواهید داشت. پس از جدا کردن اشکال مختلف از مقوا، کودک را راهنمایی کنید تا دوباره اشکال را در جای مخصوص خود قرار دهد. این شیوه توانایی استدلال و تجسم فضایی کودکان را پرورش داده و تمرکز او را تقویت می‌کند.
هوش
کودک
فضایی
تقویت
بازی
دوسالگی
مستطیل
مربع
عکاسی
معماری
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه