تغییر ژنتیکی، یک علت چاقی. یافتن افرادی با دلایل مشخص چاقی به محققان اجازه می دهد که درمان های موثر و شخصی تری را برای چاقی بررسی کنند. محققان در یک مطالعه جدید متوجه شدند که یک واریان ژن 'عامل نورون زایی مشتق شده از مغز' BDNF باعث کاهش تولید پروتیین کنترل کننده اشتها و در نتیجه چاقی کودکان و بزرگسالان می شود. به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان معتقدند که تقویت این پروتیین در افراد مبتلا به این واریان که بیشتر در میان سیاه پوستان و اسپانیایی تبارها هستند، به اصلاح چاقی مرتبط با اشتها کمک م ...

تغییر ژنتیکی، یک علت چاقی

یافتن افرادی با دلایل مشخص چاقی به محققان اجازه می دهد که درمان های موثر و شخصی تری را برای چاقی بررسی کنند.محققان در یک مطالعه جدید متوجه شدند که یک واریان ژن 'عامل نورون زایی مشتق شده از مغز' BDNF باعث کاهش تولید پروتیین کنترل کننده اشتها و در نتیجه چاقی کودکان و بزرگسالان می شود.
 
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان معتقدند که تقویت این پروتیین در افراد مبتلا به این واریان که بیشتر در میان سیاه پوستان و اسپانیایی تبارها هستند، به اصلاح چاقی مرتبط با اشتها کمک می کند.

پروتیین BDNF در سطوح مغزی و عصبی نقش دارد و عامل تحریک احساس سیری است.

محققان در این مطالعه جدید موفق شدند که با تجزیه و تحلیل نمونه های بافت مغزی، منطقه ای از این ژن را کشف کنند که در آنجا یک تغییر صرف، موجب تغییر سطوح پروتیینBDNF در هیپوتالاموس می شود؛ هیپوتالاموس بخشی از مغز است که غذاخوردن و وزن بدن را کنترل می کند.

دکتر جک یانوسکی محقق موسسه ملی بهداشت کودکان و تکامل انسان در یونیس کندی شرایور گفت: پیش از این مشخص شده بود که ژن BDNF با چاقی ارتباط دارد و چند سال است که محققان در صدد کشف این موضوع هستند که چگونه تغییرات در این ژن خاص، انسان ها را مستعد چاقی می کند.

به گفته یانوسکی، مطالعه جدید در ارتباط با بیش از 31 هزار مرد و زن نشان می دهد که چگونه یک تغییر ژنتیکی در BDNF موجب چاقی می شود و بر سطح پروتیین BDNF تاثیر می گذارد. یافتن افرادی با دلایل مشخص چاقی به محققان اجازه می دهد که درمان های موثر و شخصی تری را برای چاقی بررسی کنند.

این مطالعه در نشریه Cell Reports منتشر شده است.
منبع: ایرنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه