ایرنا: متخصص روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: والدین و معلمان برای پیشگیری و نیز برطرف کردن ترس کودکان از مدرسه باید خوبی های مدرسه مانند دوستان جدید، کلاس زیبا، ورزش و حس بزرگتر شدن را برای آنان توضیح دهند. سید مسعود ارزاقی افزود: ترس از مدرسه، نوعی اختلال اضطرابی و جدایی است که شماری از کودکان کلاس اولی ابتدایی یا دانش آموزانی که مقطع تحصیلی یا مدرسه خود را تغییر می دهند، دچار آن می شوند. وی اضافه کرد: ترس از مدرسه در دانش آموزان باید ریشه یابی شود چرا که برخی دانش آموزان به دلیل د ...

ایرنا: متخصص روانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: والدين و معلمان براي پيشگيري و نيز برطرف كردن ترس كودكان از مدرسه بايد خوبي هاي مدرسه مانند دوستان جديد، كلاس زيبا، ورزش و حس بزرگتر شدن را براي آنان توضيح دهند.

سيد مسعود ارزاقي افزود: ترس از مدرسه، نوعي اختلال اضطرابي و جدايي است كه شماري از كودكان كلاس اولي ابتدايي يا دانش آموزاني كه مقطع تحصيلي يا مدرسه خود را تغيير مي دهند، دچار آن مي شوند.

وي اضافه كرد: ترس از مدرسه در دانش آموزان بايد ريشه يابي شود چرا كه برخي دانش آموزان به دليل داشتن تجربه هاي ناخوشايند از مدرسه يا مهد كودك مانند زورگيري دوستان يا بدرفتاري و پرخاشگري معلمان و مربيان از مدرسه رفتن هراس دارند.

اين روانپزشك خاطرنشان كرد: برخي كودكان در هر شرايطي نمي خواهند از مادر خود جدا شوند و اين مساله، مختص مدرسه نيست اما اگر ترس آنها از جدايي، فقط به مدرسه محدود شد بايد ريشه آن را در مدرسه علت يابي كرد.

ارزاقي تاكيد كرد: والدين مضطرب و محتاط ، زمينه ساز اختلال اضطراب و ترس از مدرسه در كودكان خود هستند.

به گفته وي، ترس از مدرسه ، گاهي گذرا است كه با هماهنگي معلمان و والدين قابل رفع است؛ در اين حالت والدين همراه كودك به مدرسه مي آيند و به تدريج از او جدا مي شوند.

اين استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: اگر ترس از مدرسه بيش از حد طول بكشد و كودك دچار اختلال خواب يا شكايات جسمي مانند سردرد و دل درد شود، شرايط به يك موقعيت اورژانس تبديل مي شود و اينگونه كودكان حتما بايد به متخصصان روانپزشك ارجاع داده شوند.

ارزاقي يادآور شد: بدترين كار ممكن در شرايط ترس دانش آموز از مدرسه ، اين است كه به مدرسه فرستاده نشود.

وي گفت: والدين بايد تجربه ها و دستاوردهاي خوشايند مدرسه را براي دانش آموزان يادآوري و انگيزه هاي منفي آنها را خنثي كنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه