ایسنا: یک متخصص زنان در خصوص علل تمایل زنان باردار به انجام عمل سزارین، گفت: زنان به دلیل ترس از این که امکان دارد حین زایمان، خطری خود و نوزاد را تهدید کند به انجام عمل سزارین روی می‎آورند. دکتر حمیده غلامی اظهار کرد: امروزه میزان انجام عمل سزارین در حال افزایش است چرا که ترس از زایمان طبیعی و همچنین این تصور که نمی‎توان درد زایمان طبیعی را تحمل کرد، برخی تمایل بیشتری به عمل سزارین پیدا می‎کنند. وی افزود: این در حالی است که زایمان طبیعی یک روند فیزیولوژیک است و عوارض کمتری نسبت به عمل سزار ...

ایسنا: یک متخصص زنان در خصوص علل تمایل زنان باردار به انجام عمل سزارین، گفت: زنان به دلیل ترس از این که امکان دارد حین زایمان، خطری خود و نوزاد را تهدید کند به انجام عمل سزارین روی می‎آورند.

دکتر حمیده غلامی اظهار کرد: امروزه میزان انجام عمل سزارین در حال افزایش است چرا که ترس از زایمان طبیعی و همچنین این تصور که نمی‎توان درد زایمان طبیعی را تحمل کرد، برخی تمایل بیشتری به عمل سزارین پیدا می‎کنند.

وی افزود: این در حالی است که زایمان طبیعی یک روند فیزیولوژیک است و عوارض کمتری نسبت به عمل سزارین دارد. همچنین تعداد حاملگی، سابقه بیماری‎های زمینه‎ای، نازایی، مشخص بودن زمان زایمان، پیشنهاد همسر و حفظ سلامت نوزاد، پیشگویی کننده انتخاب روش سزارین است.

غلامی تصریح کرد: همچنین سطح سواد مادران، اشتغال آن‌ها و افزایش سن و بارداری اول به طور معنی‌دار موجب افزایش درخواست زنان باردار برای انجام سزارین بوده است، با این حال سعی شده با برگزاری یک سری کلاس‎های آموزشی، این نگرش‎های غلط را در جامعه عوض کنیم.

این متخصص زنان، خاطرنشان کرد: با شناسایی و اصلاح و ارتقای باورهای زنان نسبت به زایمان طبیعی و همچنین با افزایش امکانات و استانداردهای انجام زایمان طبیعی، می‎توان از میزان انجام سزارین‎های غیرضروری کاست.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه