تحت درمان نازایی هستید؟ آماده چندقلوها باشید

تحت درمان نازایی هستید؟ آماده چندقلوها باشید
خبرگزاری مهر: هم اکنون روش‌های درمانی مختلفی برای حل مشکل نازایی در دنیا انجام می‌شود که هر یک از این روش‌ها به میزانی شانس چند قلویی‌زایی را در زنان کشور افزایش داده است.
 
تحت درمان نازایی هستید؟ آماده چندقلوها باشید - تصویر 1
 
دکتر اختر اشرفی ، متخصص زنان و زایمان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: استفاده از روش های درمانی نازایی و پیشرفت کشور در این زمینه طی سال های اخیر باعث افزایش تولد چند قلوها در کشور شده است.
 
وی اظهار داشت: استفاده از داروهای درمان نازایی باعث تحریک شدن فرآیند باروری در زنان شده و شانس و احتمال چند قلویی زایی را افزایش خواهد داد. متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: میزان احتمال چند قلویی زایی با مصرف دارویی به شکل قرص برای درمان نازایی بسیار کم و در حد ۳ درصد بوده اما استفاده از آمپول هایی با ایجاد تحریک سیستم باروری رشد تخمک ها را چندین برابر افزایش می دهد.
 
وی افزود: علاوه بر تاثیر مصرف داروهای درمان نازایی عوامل ژنتیک و ارثی نیز در بروز چند قلوزایی تا حدی موثر است به گونه ای که وجود چند قلویی در اعضای خانواده و بستگان نزدیک احتمال چند قلویی زایی را در فرد افزایش می دهد اما تاثیر آن از مصرف آن داروها بسیار کمتر است.
 
اشرفی با بیان اینکه شرایط جسمانی و سن در زمان بارداری تاثیری بر چند قلویی زایی ندارد ، گفت: از زمان شروع اجرای برنامه های نازایی در کشور شاهد افزایش چند قلویی در کشور بوده ایم به گونه ای که در برخی بیمارستان های کشور درصد بستری تولد نوزدان چند قلوی نارس در بخش آی سی یوی نوزادان افزایش یافته است و تعداد آنان ۴ تا ۵ قلو نیز می رسد.
نازایی
درمان
چندقلو
ناباروری
دوقلو
ژنتیک
ارثی
دارو
زنان
زایمان
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه